| Loolsae a întrebat:

Ma consider urata din cauza ca vad ataatea fete frumoase in jurul meu si simt ca nu ma pot ridica peste frumusetea lor.
Fostul meu(ne-am desp pe 19, ieri) ii placea de una cu care si-a incercat norocul si nu a mers/faza e ca ei erau ff buni pr si mrg.seamana oarecum cu mine, doar ca ea e mai frumoasa! el zicea ca eu sunt aia frumos, dar nu-l credeam, acum ca ne-am desp mi-am pierdut mai rau increderea in mine, adica. aveam putina incredere din motiv ca il aveam langa mine si-mi iau spunea dulcegarii fortate acum ca neam desp, cred ca se va reintoarce la a o place pe ea.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

N-ai de ce să regreţi după o persoană superficială, care alege aspectul fizic. Cine va ţine la tine cu adevărat, va rămâne cu tine. Iar cine nu, nici n-ai nevoie de el. De ce să-ţi iroseşti timpul degeaba?
Şi crede-mă, şi cei frumoşi au complexele, incertitudinile lor! Foarte des se întreabă, dacă acel cineva e cu ei doar pentru aspectul lor fizic sau sunt luate în considerare şi celelalte calităţi.
Plus, fiecare e frumos în felul sau, iar pentru cel care te va iubi, vei fi cea mai frumoasă. Ai puţin răbdare, încă nu l-ai întâlnit.
http://www.youtube.com/watch?v=eAfyFTzZDMM
Frumuseţea vine din interior.
Zâmbeşte, fii veselă şi încrezătoare în forţele proprii şi vei vedea că şi ceilalţi vor începe să te privească diferit!
Succes!

10 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui.Nu e nimeni urat. Urat se face din faptele lui murdare,din comportament sau felul de a vorbi.E practic"rasplata"faptelor lui,deoarece devin obsedati oamenii da bani,de putere si...
trebuie sa te simti frumoasa,sa te uiti in oglinda...
Iar cele care sunt foarte frumoase,fac altceva cu frumusetea lor, si si-o distrug, ori ajung niste persoane depravate.Atata timp cat stii cum sa o folosesti si sa ai limite, nu conteaza!

| Sara2 a răspuns:

La varsta voastra cred ca conteaza doar fizicul, doamne ce oameni

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu te uita la cele din jurul tău, că şi ele au aceleaşi defecte ca tine. Şi ele sunt oameni. Şi ele au, ştiu eu, celulită, vergeturi, vârfuri despicate şi orice alte probleme ce le au majoritatea femeilor. Doar pentru că la suprafaţă sunt mai pictate, mai plasticate (implicit mai artificiale) nu înseamnă că interiorul lor va fi mai frumos ca al tău. Majoritatea "păpuşilor Barbie" sunt doar nişte fete superficiale, materialiste, pline de fiţe în cap.
N-ar trebui să te simţi mai jos decât sunt ele, din niciun punct de vedere. Găseşte-ţi calităţile şi pune-le în valoare.

| eugenl a răspuns:

Frumusetea interioara da frumusete exterioara

| DandD a răspuns:

Esti frumoasa in felul tau, Dumnezeu tea dat asa, si sa stii ca nu te-a creat asa sa-si bata joc de fata ta.Esti frumoasa, orice fata e frumoasa in felul ei, si exista pers care o sa te placa.Eu am fost cu un baiat 7 luni apoi mi-a zis ca nu se mai simte atras de mine si m-a parasit, acum sunt cu unul de ap 2 ani si chiar si dupa 2 ani imi zice ca sunt frumoasa, ca sunt sexy.Deci o sa vina si la tine unul care te place asa cum esti, cum tea dat dumnezeu,:*dar ai incredere in tinelove struck

| Beatriiice a răspuns:

Orice persoană este frumoasă în felul ei de a fi...dar în primul rând, nu frumuseţea exterioară contează. El trebuie să te placă aşa cum eşti, nu cum ar dori să fi, şi nu doar el, ci toţi din jurul tău. Dacă el o alege pe ea pentru că o consideră mai frumoasă, atunci cu ea să rămână. Sunt probabil mulţi alţi băieţi cu care vei fi. Lasă timpul să treacă de la sine, căci, timpul le rezolvă pe toate. Nu se merită să stai după un băiat care are în ochi altă fată. :* Caută-ţi frumuseţea interioară şi încearcă să treci mai departe indiferent cât de greu ar fi! :* Nu te descuraja singură, şi mai ales, nu-i lăsa pe alţii să te descurajeze! Succes! :*

| Manole_7130 a răspuns:

Buna GaMiNglsAWaYoFLiFe! Vezi Tu pe noi Toti, D-zeu, ne-a facut Diferiti Sufleteste Dar asemanatori Trupeste! Cei care Au o Frumusete Vizibila Trupeste, Intodeauna au in Sufletul lor o Parte Scufundata In rautate! In schimb cei care Sunt Mai Modesti Trupeste, Au un suflet de o Calitate extraordinara! Acei Nu Mint, si Nu fura! Sau daca o fac, o fac de nevoie, si nu absolut din Placere! Noi nu putem sa-l Judecam Pe D-zeu Pentru aceasta, Deoarece nu multi sunt care isi dau seama, ca cum ne-a lasat el pe Acest Pamant asa este cel mai Bine! Tu Normal ca cand erai cu el, Te simteai Mai Bine! Si pun Pariu ca Tu in acele Momente cand Te uitai la el Uitai pur si sumplu de Tine Cum arati!(De ce asta te intrebi? Pentru ca el iti Dadea increderea in Tine, sa continui, si sa ocolesti micile Tale defecte)! Si e Foarte Normal acum cand el a plecat de langa tine, Tu numai simti aceea incredere pe care o simteai inainte! (Asta se numeste, Energie)! Eu acum nu stiu exact sa-ti spun daca in timpul Relatiei voastre el Te avea in Sufletul lui! Dar sunt sigur de Faptul ca nu te-a uitat! Si asta este exact ceea si tu sa faci, sa nu-l uiti pe el! Si sa ai incredere in continuare in Tine ca poti face mai Mult( In orice)! Eu pun pariu ca daca Tu pur si simplu ai ocolii micele Tale Defecte, Chiar daca el nu se v-a intoarce, ti-e ti-ar fi mult mai bine, mai mult decat iti era cu el! Pentru ca atunci v-a venii D-zeu! Cum Banul este ochiul Diavolui, asa Si Frumusetea Trupeasca, este tot o mica parte a lui! Facand pe orcine sa-i cada in plasa! Ai grija de Tine si sa nu renunti! Si sa Lupti!

| stallonica2045 a răspuns:

Dami si mie id tau si mai vbwinking

| eunice a răspuns:

Draga... frumusetea conteaza, dar oamenii din jurul tau pe vad asa cum tu te simti. Deci poti fi foarte frumoasa dar daca te complecsezi apoi cei din jur pot sa nu te observe sau sa observe numai negativele (care fiecare din noi le are) Pt a fi frumoasa in ochii altora nu e nevoie numai de a avea grija de tine cu produse cosmetice si coafuri dar si de a te simti tu frumoasa si increzuta... caci esti unica in felul tau. cum crezi ca cineva o sa-ti vada frumusetea daca tu singura nu o vezi?

| brunette_8100 a răspuns:

Mai,fiecare fata e frumoasa in felul ei. Trebuie sa ai incredere in tine.Frumusetea n`o sa tina la nesfarsit. Poate o place din alte motivethinking(sper sa intelegi ce vreau sa spun). poate ca tu il tineai prea din scurt, sau poate nu ii ofereai tot ce avea el nevoie.De ce sa te consideri mai urata ca ea? Poate esti chiar mai draguta happyn-ar trebui sa gandesti asa doar din simplu` motiv ca te`ai despartit de el si el este intr-o relatie cu o alta fata. happy E ceva normal sa is caute alta prietena cu care sa iasa intr-un club sau la o plimbare, la o petrecere, dar asta nu inseamna ca esti urata laughing calmeaza`te!:* sper sa te fi ajutat tot ce ti-am spus.:*