| IsabellaMaria a întrebat:

Ma epilez cu big-ul, pe picioare si in zona inghinala. De ce ma irit tot timpul, desi nu folosesc mereu aceeasi lama? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Ghost a răspuns:

Foloseste ceara

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Schimbă metoda de epilat, tamponează și înainte și după zona cu o compresă sterilă pe care ai pus spirt!
Pa, pa.

| bianca9422 a răspuns:

Mai bine folosesti crema.
dar daca totusi vrei sa folosesti in continuare lama
foloseste dupa crema ceva mai consistenta cum ar fi, crema de galbenele
dupa mai aplica de 2, 3 ori ce crema vrei tu
avand in vedere ca cea de galbenele e mai satioasa

succes happy

| Dσℓℓу a răspuns:

Posibil o problema sa fie faptul ca ai pielea sensibila.Incearca sa te dai cu crema inainte sa te epilezi, exista speciala pentru asta si eu ma dau ca daca nu tot asa ma inrosesc si euhappy.Dar na n`am ce face.crema ma ajutahappybig grin

| Delicv3nt a răspuns:

Dar dupa epilare protejezi cumva pielea? nu credwinking

| yry_5615 a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu mereu.cineva m-a sfatuit ca inainte de epilat sa folosesc crema de par care iti inmoaie firul si dupa epilat pudra de talk o va vezi diferenta...

| EddieHellper a răspuns:

Foloseste bigul cu aloe vera.

| Georgiana_7664 a răspuns:

Pentru picioare poti folosi big-ul, iar dupa te dai cu o crema, dar pentru zona inginala nu mai folosi big-ul.Nu e bine deloc...iti creste si mai mult.Eu iti recomand in ambele parti sa te epilezi cu crema.

| mariusikaaa_7751 a răspuns:

Pai cand te epilezi cu big-ul te bagi in cada si dupa ce te unzi epileazate in timp ce esti in cada