| traaaaance a întrebat:

Ma intind cu placa cam la 2 zile. Ma spal cu sampon si balsam. M-am mai uitat pe alte intrebari. Am inteles si de la mama ca trebuie sa tund varfurile arse, si apoi sa-mi fac masca de fiecare data inainte sa ma spal pe par. Ce ziceti ulei de ricin este bun inainte ca masca? Stiu ca face parul sa creasca mai repede, am inteles si ca uleiul de masline este bun dar totodata am inteles ca ingrasa parul foarte urat. Deci dupa imi tund varfurile arse ce trebuie sa fac sa-mi intretin parul sa nu se arde. Metionez ca am parul mediu, si nu pot achizitiona produse din Romania pentru ca nu ma aflu in Romania. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Eu zic sa-ti faci masti naturale,facute in casa deoarece este mai sanatos pentru parul tau "metodele vechi"
masca cu ou, miere de albine.
indicat ar fi sa folosesti si sampon cu vitamine, si de ce nu.ai putea folosii si ulei de ricin. bafta!

7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Lasa placa - ai sa ramai cheala -

| Prapacea a răspuns:

Trebuie să înveți să scrii. N-am înțeles absolut nimic.
PS : cine te-a învățat cum să faci parul să crească mai repede ar putea devenii milionar în euro dacă ar vorbii cu persoanele care au chelie

| missClumsy a răspuns:

E bun uleiul de ricin. Dar ar trebui sa renunti la placa. cumpara-ti mai bine o perie rotativa. deterioreaza mai putin.

| traaaaance explică (pentru missClumsy):

Cum am spus am parul mediu, iar parul dupa spalare e cam cret la spate si in parti si putin la breton, clar asa nu vreau sa raman cu parul nici sa ma tund scurt de tot. Va rog o metoda de a intretine parul pentru a nu se arde, am avut sau am parca un spray de la Sayos parca inainte sau dupa aplicarea placii anti-termic, va rog frumos nu vreau sa ma tund scurt big grin

| missClumsy a răspuns (pentru traaaaance):

Foloseste o perie rotativa

| traaaaance explică (pentru missClumsy):

Peria rotativa ajuta in cazul femeilor cu par MARE nu MEDIU ca al meu, care au varfurile intoarse si nu drepte si nici la ele nu stiu cat ajuta. MEDIU inseama pana la umar sau mai mare putin. Nu ma ajuta acea perie rotativa. Vreau niste raspunsuri despre intretinerea parului la placa. Multumesc

| traaaaance explică:

Salut, scuzati-ma de probleme in scriere, dupa ce dau sa puna intrebarea isi auto corecteaza niste termeni automat.
Negru sunt baiat.
Da am inteles de la mai multe persoane ca ulei-ul de ricin ajuta la cresterea parului (cel existent ) nu stiu de persoanele chele.