| AmazingONEx a întrebat:

Mă poate ajuta cineva în legătură tu vopsirea părului?
Deci,vreau să mă vopsesc într-un blond mai închis,dar tot îmi iese un blond cu(ușoară) nuanță de roșcat.
Vreau să-mi iasă un blond,blond,fără alte culori.
Ce pot face?
Apropo, am încercat mai multe vopsele și la fel.

Răspuns Apreciat de Editori
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai tu cand iti faci parul blond practic nu il vopsesti ci il decolorezi, adica ii inlaturi pigmentul natural. Dar nu exista o "vopsea" la magazin care sa poata sa il inlature de tot, adica pana la un blond foarte deschis sau alb. Cu cat culoarea ta naturala e mai inchisa cu atat blondul va iesi cu nuante de rosu, portocaliu sau galben. De asta trebuie sa folosesti pudra decoloranta care o sa iti deschida parul mai mult decat orice cutie de "vopsea" de la magazin (daca vrei un blond deschis) si apoi sa folosesti un sampon nuantator violet care sa inlature acele nuante de portocaliu sau galben.

1 răspuns:
| Derosa a răspuns:

Dacă nu ti-a iesit din prima, nu mai încerca fiindcă il vei arde mai mult de cât l-ai ars deja. Mai bine ai merge la un coafor, asta daca nu vrei sa iti distrugi părul de tot.