| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt complexata in ultima vreme. Complexata si un pic confuza. Sunt o fata frumusica (unii zic ca sunt doar draguta, altii ca as fi foarte frumoasa), insa mi se intampla sa intalnesc unele persoane - din cate imi amintesc, am patit asta in mare parte cu niste baieti urati, care nici macar nu arata ca niste barbati (mici de statura, sfrijiti, cu trasaturi urate) si in loc sa se poarte cu modestie, ma iau peste picior si vor sa-mi sugereze ca n-as fi frumoasa, fara ca eu sa le cer vreo parere. Deci nu sunt fitoasa, imi place sa vorbesc cu omul de la egal la egal si nu mi-a placut niciodata sa fac misto de infatisarea cuiva pe care natura nu l-a inzestrat cu prea multe calitati. Insa ma doare cand altcineva face astfel cu mine si nu inteleg de ce mi se intampla asta. De obicei, oamenii ma admira si imi zic ca am ochi frumosi (si chiar am niste ochi... nu frumosi, SUPERBI), fata frumoasa, ca sunt slabuta si am corpul frumos. Si sunt constienta ca am niste calitati pe care nu le are oricine si totodata sunt constienta ca sunt alte fete mult mai frumoase decat mine, insa cred ca merit sa fiu apreciata un pic sau cel putin, daca nu ma place cineva, sa nu mi-o zica asa in fata. De ce simt nevoia unii sa arunce cu rahat atunci cand nu li se cere parerea?

Răspuns Câştigător
| Fllorentina a răspuns:

Buna happy
Am citit ceea ce ai scris mai sus si iti pot spune ca fiecare este frumoasa in felul ei. Are acel ceva, dupa cum ai spus si tu ai ochi frumosi si o silueta "de invidiat ". Nu trebuie sa te simti complexata pentru ca nimeni nu este perfect. Fi sigura ca si acele fete care se cred foarte frumoase au ceva ce le deranjeaza la ele dar nu spun.
Fi sigura pe tine, nu trebuie sa te schimbi pentru ca poate o vei face in rau. Ramai tu, uita-te in oglinda si spune "sunt frumoasa ". Gandeste-te ca cineva undeva sigur te considera cea mai speciala si daca nu acum pe viitor sigur. Nu trebuie sa te placa toti pentru ca nici tu nu poti place pe toata lumea.

Nu baga in seama toate comentariile pentru ca majoritatea o fac din invidie. Sti si tu acel proverb : " Daca vulpea nu ajunge la struguri, spune ca sunt acrii".
SA nu le intorci niciodata cu aceeasi moneda si nici cu o alta. INDIFERENTA doare cel mai tare, arata-le ca tu esti tu, singurul exemplar original... cand primesti un compliment fi fericita, iar cand cineva te critica ( cu gand rau ) nu baga in seama, fi fericita ca altele se preocupa de tine mai mult decat de ele laughing. ( vad in tine ceea ce ele nu vor fi nicioata )

Despre acei baieti nu stiu ce sa zic, oricum poate doar ti-au gasit "punctul slab"si atunci mereu te atata cu vorbe sau gesturi de care ei sunt constienti ca deranjeaza.

Bafta happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, am vrut sa pun intrebarea la "Conversatii". Scuze... Daca ar putea cineva sa o mute, ar fi bine.