supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Mai observa cineva ca de 2-3 ani toate fetele dardaie superinfofolite cu paltoane, fulare si cu GLEZNELE GOALE?

Inainte erau cu geci scurte cu buricul gol, acum vad numai glezne goale. Nu inteleg. De ce? De ce te-ai chinui asa? Ce moda e asta?

29 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce astepti de la blondele mentale? laughing
Domnia si prostia se platesc, cu camata, mai tarziu... tongue

| Bondarel99 a răspuns:

Pai nu cred ca isi trag ei pantalonii, asa o fi moda acum si de fac mai mult pantaloni din astia scurti.

| Catrice a răspuns:

Pai vezi ma ca nu știi ma ca ești băiat. rolling on the floor Stai că-ți explic eu acum.
Pai asculta bine la mine ca nu mai repet și trebuie să-ți intre bine în cap.
Deci explicația nr 1 ar fi ca noi, ca fete ce suntem, trebuie sa fim sexy și ce e mai sexy decât o glezna subțire mișto care sa atragă băiatu?
O alta explicație mai practica e ca mai, acum ca ploua, când călcăm într-o balta, în loc sa murdărim și pantalonii, murdarim doar papucii. Asa nu trebuie sa spălăm pantalonii zilnic. Salvam timp pentru altele!
Apoi, dacă se întâmplă ca unul beat ce sta pe jos de vrea sa ne prindă de picior, trebuie sa depună efort ca nu mai are de ce ne trage. (Asta e pentru alte fete.)
Plus ca dacă ești în club lângă cineva și-ți pui piciorul peste el, are unde sa te atingă ca cică unele se excita și dacă sunt atinse acolo și uite asa își găsesc perechea.
No, ai înțeles mă? Sau trebuie să-ți ofer o demonstrație live?

| supadeceapa explică (pentru Catrice):

Pling crying sunt fata

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Cu atât mai rău... nu ești în trend, deci nu ai stil.
Sfat: ia asa: una bucata pereche de papuci (nimic care sa acopere mai mult decât talpa), una bucata haina de blana, una uscata căciulă de blana, una bucata fular (sa fie cat mai lung), una bucata pantaloni de lână. Se pun pe corp toate cele de mai sus, mai puțin pantalonii. Pantalonii se iau, se așază pe corp, se măsoară 15-20cm (în funcție de cat de înaltă e persoana) de la calcai, se traseaza o linie acolo unde se ating centimetrii ăia și cu o foarfeca (! ATENȚIE! minorii trebuie sa folosească instrumentul numai în prezenta părinților) se taie pantalonii pe linie. După aceea, se ia persoana, se trimite pe strada ca sa se pătrundă în mulțime. FELICITĂRI! Dintr-o personal complet lipsita de stil, ai ajuns în trend! Bucură-te de succes!

| supadeceapa explică (pentru Catrice):

Gata, multumesc, ma duc la Bravo ai stil sezonul 5 si o sa castig cu outfit-ul tau. O sa nu-l numesc dâr-dâr.

Vrei sa fii stilista mea?

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Bineînțeles! Am idei de machiaj, coafura, coregrafie ca nu se, rege asa, trebuie sa știi sa mergi, sa știi ce sa vorbești ca sa fii populara pe net.

| supadeceapa explică (pentru Catrice):

Stii sa faci poze?

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Da, normal, am doctorat în fotografie 15K 7D XtraHD și altele pe care nu le cunoaște lumea.
Fac poze de la 5 ani, am fost la nunti, botezuri, divorțuri, aniversari de naștere, absolvire de 4 clase, de 8, de 10, mai puțin la alea de 12 clase ca acum liceul se termina mai greu.

| supadeceapa explică (pentru Catrice):

Prea sofisticat. Vreau doar șutinguri pentru Instagram.

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai la asta sunt experta, sa vezi numai cate am făcute și mie și colegelor și colegilor și străinilor și tuturor. Am peste 1, 000, 000 fotografii la activ cu peste 500, 000 aprecieri de la cei mari fotografişti. Am și premii pentru asta! Sa știi ca nu te mint, sunt ieftina, doar 25, 000€/ședința.

| supadeceapa explică (pentru Catrice):

Pfa, pai la pretul asta, iti aduc la poza toata familia cu tot cu purceii lu bunica si ursu din pedure.

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Accept doar dacă animalele sunt dresate.

| supadeceapa explică (pentru Catrice):

Porcii si ursu sunt cuminti, dar bunica nu stiu. Vorbim.

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

În cazul ăsta, afacerea pică.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Asa-s la moda acum, pantaloni cu talie inalta si glezne goale. Treaba asta pune mult kuuru in evidenta, mai ales daca esti slaba. Eu tot astept sa apara moda cu cameltoe pronuntat. Bucurestiul este un oras extrem de deprimant iarna, macar niste kuururi si niste pasarici sa vedem ca sa ne mai inveselim.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Moda gleznelor inghetate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am obsrrvat că nu doar fetelelaughing)

| Mogiojojo a răspuns:

O moda idioata ca toate modele. Jur ca ma intreb acelasi lucru de vreo doi ani incoace.

| AlMaDi a răspuns:

Nu am mers niciodata cu buricul la vedere sau gleznele dezgolite, iarna.
Nu am mers niciodata superinfofolita sau chiar infofolita, iarna.
Gleznele mele ori sunt acoperite de un dres frumos, ori de niste ghetute sau blugi/colanti, iar buricul meu este acoperit ori de bluzele mele, ori de talia blugilor sau fustelor mele, si uneori de rochite.

| RAY a răspuns (pentru AlMaDi):

Si eu la fel

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Si dumneavoastra purtati rochite? ...ma uimiti pe zi ce trece.

| RAY a răspuns (pentru AlMaDi):

La nunta eu sunt mireasa

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Sa fii binecuvantata! laughing

| Mt34 a răspuns:

Și eu sunt în trend cu moda asta pentru că pantalonii mi-au rămas mici. laughing

| WsTiger a răspuns (pentru Mt34):

Buna asta laughing)

| Maria209 a răspuns:

Asta încerc să aflu şi eu

| WsTiger a răspuns:

Ba sa zicem ca e la moda la fete sa se vada glezna dar si la baieti da o dracul, sa-i vedem si cu buricu gol. laughing

| LilacDreams a răspuns:

Mda asta am observat si eu, prima oara am crezut ca doar erau prea inalte si nu incapeau in pantaloni laughing)))