| Izzu a întrebat:

Mama mea a primit la lucru un parfum "channel". Cum nu foloseste parfumuri mi la dat mie. Pare fake... dar poate nu este... Cum pot sa imi dau seama daca este original sau nu?

! Am aruncat cutia... mai am doar sticluta.

Răspuns Câştigător
| BeatriceKnowles a răspuns:

Cica parfumurile originale au pe fundul sticlutei marca stantata, nu o eticheta lipita. Sau te uiti la modul in care se imbina metalul cu care este prins pufaitorul de sticluta.

6 răspunsuri:
| roisin a răspuns:

...in primul rand, cred ca se scrie Chanel. Revenind la problema ta, iti pot sugera sa mergi intr-un magazin de parfumuri si sa mirosi parfumul pe care ti l-a dat mama ta, pentru ca cele din parfumerii sunt originale obligatoriu. Daca mirosul este acelasi, parfumul e original, daca nu, imi pare rau, dar nu e. Dar pana la urma, de ce conteaza asa mult daca e original sau nu? \happy

| Maiiiiia a răspuns:

Chanel se cheama du-te si tu la un magazin si ii zici ca cauti parfumul Chanel si atunci iti dai seama da de obicei Chanel ii original

| hax0r a răspuns:

Http://ihatefakeperfume.webs.com/fakechanelperfumes.htm sau ai putea sa faci o poza si sa o postezi al comment si-ti zic eu

video. http://www.youtube.com/watch?v=s189r6-tjDo

| Izzu explică:

Sa stiu cat tine draga.batting eyelashes

| costin95 a răspuns:

Cauta modelul pe net

| catas a răspuns:

In principiu, este destul de greu sa-ti dai seama de calitatea/autenticitatea unui parfum. Cateva detalii pe care ar fi bine sa le stim le poti gasi aici:
http://doarparfumuri.com/cum-recunosti-un-parfum-original.html