| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Masca de par cum se foloseste? Pe parul ud sau uscat?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pe parul proaspat spalat pe care il stergi putin cu prosopul, eu il fac asa turban si tin 30 secunde sa absoarba cat mai multa apa si dupa masca si fac asa ca un coc dupa si pot sa stau linistita sa imi fac treburile prin casa gen cat tin masca., daca ai un par f uscat/degradat e de preferat sa o tii minim 20minute, asa recomanda hairstylistii, daca ai parul normal si vrei doar un plus de ingrijire cu masca 5minute sunt ok.
Masca se aplica pe lungimi, nu la radacina, deci minim 8-10 cm de scalp.
Eu am o anumita masca - Garnier Banana Hair food- pe care uneori o pun pe parul uscat inainte de spalare si o tin asa si 1 ora si ceva si dupa spal parul dar eu am firul gros si foarte uscat, gen se face sarma ghimpata extrem de usorwinking daca nu ma ingrijesc extrem de bine.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scrie pe ambalaj... cum o aplici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe ambalajul fiecărei măști de păr pe care o cumperi. De obicei se pune pe părul ud.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei pe părul umed, proaspăt spălat...

| DeeDee817 a răspuns:

Depinde de masca sunt unele care le aplici pe parul uscat și unele ce le aplici pe parul proaspăt spălat. Cel mai bine e sa te uiti pe Instrucțiunile de folosire și acolo îți spune. Dar majoritatea măștilor de par trebuie aplicate pe parul proaspăt spălat