| Doris143 a întrebat:

Mereu am avut o problema cu parfumurile. În sensul că nu persistă foarte mult pe pielea mea. Anul trecut am folosit Angel, dar il consider destul de dulce pentru gusturile mele.
As vrea ceva cu aroma lemnoasă in principal, si dulce... dar nu excesiv. In general ma feresc de cele cu tentă florala. Poate fi si unisex, nu conteaza pretul. Recomandări?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat cumperi apa de parfum sau apa de toaleta, este nromal sa nu reziste nimic pe pielea ta, indiferent de mirosul lor.
Orice parfum rezista daca- cumperi in forma de "parfum" sau "esenta de parfum", dar te previn ca preturile la un parfum incep de la 250-300 lei in sus.
Parfumurile se aleg intotdeauna nu dupa sfaturile altra ci dupa chimia corpului tau!
Ceea ce pe pielea unuia miroase divin, pe pielea ta, poate mirosii foarte urat, deoarece pielea ta are o alta compozitie chimica si face alte reactii cu parfumul, scmbandu-i mirosul.
Parfumuls e cumpara numai pe incercate, pe pielea fiecaruia. Magazinele de parfumuri au testere, pe care le poti incerca pe incheietura mainii, la interior.
Pune cate o picatura de parfum pe inchietura si 10-15 minute mai tarziu, miroase din nou. Daca parfumul nu-si schimba mirosul, inseamna ca se potriveste chimiei corpului tau si-l poti cumpara.