| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa citesc Mein Kampf? E genul de carte in care isi povesteste Adolf toate amintirile din tinerete si copilarie? Sau e mai degraba despre politica? Care ati citit Mein Kampf, ce impresie v-a lasat?

4 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Eu nu l-as citi, nu imi place istoria.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Merita sa citesti daca esti pasionata de viata lui Hitler. E o carte foarte interesanta

| Razvan a răspuns:

E cartea in care Hitler isi expune doctrina. E intresanta in sensul ca iti da ocazia sa analizezi modul de gandire al unuia dintre cei mai mari criminali ai lumiihappy

| Lilik a răspuns:

Cred ca sunt atatea carti mult mai interesante...