| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Metode de slăbit?

Răspuns Câştigător
| Anonim5084689 a răspuns:

Sport,dieta si bea multa apa
Eu am slăbit 20 kg în două luni doar pedalând foarte mult la bicicleta si mâncăm foarte putin. fara zahar, fara paine si fara carne..primele două săptămâni au fost extrem de greu după m.am obișnuit..si nu din prima încercare am slăbit am încercat de cel puțin 5 ori înainte și după am reusit să slăbesc..si mai e o metodă în care poți mânca ce vrei.Dar doar un singur fel de mâncare ne amestecat dacă înțelegi.
Adc. dimineața când te trezești poți mânca să zicem carne.Dar doar carne, fara pâine, fără brânză fără nimic..doar carne goala..si poți mânca până te saturi..sau brânză, deci cum ziceam. mănânci doar branza fără pâine și fără carne. mâncare goala.dar trebuie sa aștepți cam cel puțin două ore fără să mai mănânci absolut nimic trebuie se digere ce ai mancat. ca daca mai mănânci ceva după se amesteca mâncare în stomac..sau poți amesteca cu legume..cu ceapa sau roșii
Dar cel mai bine e sa faci sport..pe mine m-a ajutat mult. sper ca te.am ajutat

| RAY a răspuns (pentru Anonim5084689):

In 2 luni nu ai cum sa slabesti 20 de kg, iar apoi cat te ai ingrasat? rata metabolica scade destul de mult daca slabesti 20 de kg

| Anonim5084689 a răspuns (pentru RAY):

M.am mai ingrasat după dar tot așa am slăbit..acum sunt un pic pufos nu tare.Dar în nici.un caz nu mai sunt cum am fost..atunci lumea credea că m.am îmbolnăvit ca am slăbit așa dintr-o dată..de la 93 kg la 73 kg..acum am cam 77-78 kg la 1.75 m inaltime..ma mențin așa nu mai mănânc așa multe prostii..si nu mai stiu exact dacă chiar în două luni am slăbit ..cam în două luni jumate sau aproape tei luni

| RAY a răspuns (pentru Anonim5084689):

Tu stii ca in timpul acestor diete pierderea de masa musculara este seminificativa,stii ca rata metabolica se duce in jos,ca sistemul imunitar slabeste,ca riscul unui infart creste cat si probleme cu inima,practic pierzi masa musculara dar castigi grasimi,foarte inteligent ce sa spun, nu exista metode de slabit, in primul rand trebuie sa cunoastem ce inseamna alimentatia sanatoasa, ce sa mancam, cat sport sa facem, in caz contrar toata viata o tinem in diete

| Anonim5084689 a răspuns (pentru RAY):

Aici ai dreptate

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si apoi de ingrasat, minunat

| GabiDumitrescu a răspuns:

Doua esentiale:
0. Nu mai minca ca o vaca!
1. Fa sport!

| Sn4k3 a răspuns:

Deficit caloric, sport, evita carbohidratii simpli si grasimile nesanatoase.

| Lioana a răspuns:

Mananca mai puțin!

| AdrianaB1 a răspuns:

Mi-ar plăcea să știu câte kg ai, și ce înălțime dacă nu te super bineînțeles.
Eu am 50, la 1.70 și caut modalitati de ingrasare, dar nu despre mine e vorba.
Urmăream o persoană care face story-uri pe Instagram, acum nu știu dacă mai este activă, și multe fete au slabit datorita ceaiului cu pătrunjel, eu nu știu reteta, însă o poți căuta. Multe fete, tare multe au slabit la fel, inclusiv ceaisul acesta are și efecte benefice asupra organismului. Dacă începi, și te ții de acest ceai, atunci o să vezi cu siguranță schimbări. Baftă multă!

| ynexistenta a răspuns:

Https://l.profitshare.ro/l/6791295 aici este o crema, sunt mai multe pe site.

| Sierra667 a răspuns:

Sport si abtinere de la dulciuri, te poti ajuta de aplicația lifesum

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru Sierra667):

Despre ce este vorba in aplicație

| 8duejs a răspuns:

Lasa mc-ul

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru 8duejs):

Chiar nu mănânc la mc

| RAY a răspuns (pentru Geanina_Chirila_1982):

O mare prostie faci, dimineata este cel mai important sa mancam, in caz contrar vom consuma mai multe calori in timpul zilei

Întrebări similare