| Billieeeeeeeeee10 a întrebat:

Mi-am aplicat în zona cearcănelor suc de roșii, pentru că am văzut că este bun pentru cearcăne, dar acum am în zona pomeților și a ochilor roșeața de la sucul de roșii. Cum îl pot îndepărta? Vă rog să mă ajutați

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roseata aia este raspunsul pielii la un iritant, sucul de rosii este foarte iritant. Ti-a trecut? Sunt foarte putine chestii din bucatarie pe care poti sa le pui pe piele si sa aiba un impact pozitiv sau neutru. Majoritatea sunt iritanti majori, nu mai te lua dupa toate articolele pe care le citesti pe site-uri indoielnice. Un produs ca sa aiba efect trebuie sa fie folosit timp indelungat, iar un fruct care are o componenta activa nu se compara cu un produs care ia componenta respectiva si o pune intr-un produs care inglobeaza mai multe componente active, astfel dand un produs final cu proprietati mult mai potente decat o banala felie de rosie.

Toate cremele astea contin cafeina :

Nu se aplica ziua pentru ca are o forma a vitaminei A in compozitie care fotosensibilizeaza. SPF-ul e obligatoriu zilnic.
https://www.cremeria.ro/produs/ser-cu-cafeina-2-si-ceai-verde/

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10054061

Asta are o formula foarte simplista dar este mai usor de tolerat daca nu accepta pielea din prima o cantitate prea mare de cafeina. Problema de acomodare, nu e obligatoriu sa apara, se poate rezolva prin combinarea
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10017327

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai vazut ca este bun pentru asa ceva? Daca ai fi gasit undeva ca si rahatul este bun, te-ai fi dat?

| Ineys a răspuns:

Sapun?
Daca nu merge incearca ceva mai puternic... Vanish, clor, fi creativ.

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

P.S: Am glumit cu Vanish si clor, stai cuminte ca dupa poate te plangi pe aici c-ai orbit din cauza mea. laughing