| lalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalala a întrebat:

Mi-am cumparat recent ceara depilatoare cu aplicator, ca in imagine: http://www.epilatpro.ro/......ubila.html
O singura problema: habar n-am cum se foloseste. Stie cineva cum se desface si cum se aplica?

6 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu ti-ai luat si incalzitor pentru ceara?
Daca nu ai stiu ca o prietena punea flaconul acela la cuptorul cu microunde:)) sau in apa calda.Nu il lasa prea mult...
Aplici unde vrei tu, si apoi iti trebuie :
http://www.google.ro/......tp?/imgres ca aplici si imediat pui o bucata din "servetel"ca in imaginea de mai sus si tragi.

| kiv1990 a răspuns:

Pai il freci putin, apoi il lipesti si il tii lipit un timp oarecare(pe pachet scrie)
apoi il tragi cu putere, insa vezi sa nu-l tii prea mult ca de altfel o sa umbli vreo 2-3 zile cracanata(asta depinde de ce parte a corpului vrei s-o depilezi)

| bibee22 a răspuns:

Tubul acela se pune in apa fierbinte (insa atentie sa nu fie preaa calda ceara cand o pui pe piele cati pot sa te arzi destul de grav) dupe ce e moale dai pe piele si pui banda alba(speciala pentru ceara) peste ceara, apesi putin si tagi in directia opusa firului de par. Poate reusesti si fara banda alba insa nu stiu sigur..nu am incercat fara happy

| ramonici a răspuns:

Si eu am un astfel de tub de ceara, numai k tie iti lipseste si incalzitorul, care se baga in priza si incalzeste ceara.nu am incercat niciodata cum zice bibee si nici nu stiu daca sa recomand.se aplica ceara de sus in jos pe partea pe care vrei sa o epilezi, iar cu ajtorul unor benzi epilatoare, lipesti, presezi usor si tragi de jos in sus