| VooDau a întrebat:

Mi-am dat gauri in ambele urechi, dar nu vreau sa stau mereu cu cerceii, de exemplu nu vreau sa-i port cand sunt pe acasa, doar la ocazii speciale mai casual, cand pot sa-i scot si sa ramana gaura? am scos unul ieri si cu greu l-am bagat la loc, cam in cat timp se largeste gaura si ramane?

Răspuns Câştigător
| cristeasofia a răspuns:

Poarta cercelul medicinal cât ti-a recomandat cel ce ti-a facut găurile, apoi nu vei mai avea probleme. Cercelul acela este mai gros decat un cercel obişnuit si daca il scoti se poate sa nu il mai poti baga inapoi doar foarte greu. Eu am avut o perioada în care nu am purtat cam un an cercei şi nu mi s-au închis deloc gaurile.

| VooDau explică (pentru cristeasofia):

Mi-a zis sa-i port o luna, dar de exemplu eu vreau sa port cercei doar la ceva ocazional gen casual, si de exemplu vreau sa-i port doar 6 ore din zi + ca noaptea sunt deranjanti si ma si doare big grin, si ma gandeam ca trebuie sa-i port doar o saptamana pana ramane gaura (asa credeam)

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Macar o luna-doua, pentru ca altfel se astupa gaurile happy