| faaalyoana a întrebat:

Mi-am decolorat o suvita, cu pudra decoloranta gerocossen cu oxidant de 12%. Parul meu era castaniu cu varfurile aproape de negru.Am facut proba p o suvita. Mi-a iesit un roskt deschis spre blond inchis, refleze roskt ff deschis. Apoi am aplikt pe suvita dp c am spalat-o., o vopsea saten deschis, nuantza era fara reflexe. Imediat mi s-a inchis suvita, si dp 15 min am spalat vopseaua, deoarece ma gandeam k va iesi prea inchisa. Am spalat-o dar totusi nu sunt multumit d nuantza, ma ast sa iasa un ciocolatiu, sau cv mai deschis.In zare s vd reflexele roskte... Nu-mi place. Mi-am uskt suvita, arata f bine, dar nu vr sami decolorez d 2 ori o alta suvita sa vd diferenta. Cred ca m as putea fc lejer tot parul. Dar nu ma risc, sa stau cu refelexe rosii, sau sa-mi iasa neuniform. Stie cineva ce culoare sa aplic, k vr sami fc mai multe suvite, si vr sa s vada frumos, asa un maro.Intentionez sa ma fc asa treptat sa skp d cul mea.

2 răspunsuri:
| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorare incearca COLOR OFF este un produs rusesc ce nu arde parul, https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il poti comanda la nr 0754921669

| Gabielle a răspuns:

Pai poti sa-ti faci suvite cu vopsea Loreal RECITAL PREFERENCE gama TRUE BRUNETTES care deschide cu cateva tonuri, sau cu Color OFF (gasesti pe okazii), care scoate vopseaua inchisa din par si dupa aia iti dai cu vopsea, dar poate ar trebui sa iti iei cu un ton mai deschis decat ce vrei sa iasa pe suvita, ca de obicei vopselele de comert ies mai inchise decat in catalog.Ca sa scapi de tonurile portocalii din suvite poti folosi dupa decolorare vopsea blond inchis CENUSIU si o sa iasa un saten mai deschis. ( cenusiul taie portocaliul) Succes!