| Cosminaandrei1 a întrebat:

Mi-am stors niște puncte negre si a ramas semn ca gaurici, se poate repara?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din pacate daca punctele negre au fost marisoare, cicatricile alea nu isi revin, poti scapa de ele doar cu proceduri la medic, scumpe si dureroase (cum ar fi peelingul, fillingul etc).
Punctele negre mari (nu ma refer neaparat la alea mici mici) arata o ingrijire precara a tenului, asta imseamna ca trebuie sa iti ingrijesti tenul pentru a nu se mai bloca porii si a nu se mai forma puncte negre. Daca ai ten gras foloseste gel de curatare pentru ten gras dimineata si seara.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Eu zic sa nu le mai scoti, eu singura mi-am facut cicatrici.

| anonimg a răspuns:

Se repară dacă data viitoare vei folosi plasturi speciali pentru puncte negre de la farmacie.

| noname2021 a răspuns:

Cu timpul isi va reveni pielea la normal, si eu fac la fel.