| anonim_4396 a întrebat:

Mi se arde foarte repede pielea de la soare.in zona gatului, mainilor.este chiar nasol.Si nu stiu ce crema de plaja ceva sa folosesc.ca numai merge asa!

Fundahappy

6 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Cumpara-ti o crema de plaja cu factor de protectie ridicat + 30 sau o crema pentru piele sensibila.

| Annie a răspuns:

Si eu sunt la fel, de vara trecuta am inceput sa folosesc crema cu protectie solara cu spf50 pentru pielea sensibila de la avon si tot de la avon o crema dupa plaja cu efect calmant... eu ti le recomand, sunt foarte bune si nu sunt lasa pielea uleioase dupa aplicare. Sper sa iti fie cumva de folos:*

| gabrielutzu a răspuns:

Nu mai sta la soare! Sa nu ti se prajeasca si pi.a.

| JohnnyBi a răspuns:

Pai du-te la o farmacie si cere-i vanzatoarei o crema solara cu protectie ridicata. scrie si pe tuburi protectia UV (nu stiu valorile care sunt mari si care mici). te dai cu ea si look kewl in the sun >

| 9gag a răspuns:

Cumpara o crema de soare pentru copii pentru ca astea au SPF mai ridicat, in jur de 50 cum a zis si anyzzz. Se gaseste si de la Nivea daca nu vrei sa iei de la Avon.Succes

| Anonimous_5357 a răspuns:

Iti trebuie o crema cu factor de protectie peste 50 happy