| bluesky a întrebat:

Mi se electrizeaza parul foarte tare, ce as putea face? sad Mersi!

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Este un fenomen des intalnit iarna din cauza ca aerul rece si uscat dezhidrateaza parul sau a hainelor sintetice. Poti evita electrizarea lui folosind un balsam de par, preferabil cel care nu se clateste dupa spalarea parului.Se mai poate aplica un tratament cu gel de par; este indicat sa folosesti un pieptene sau perie din lemn nu din plastic. Exista si sprayuri antistatice cu care se da pe gluga sau caciula.

7 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

AR fi bine sa folosesti perii din par natural si lemn. cele din plastic electrizeaza.

| MissCamelia a răspuns:

Balsam de par.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| cretzufinish a răspuns:

Ai aici http://www.divahair.ro/......si_natural mai multe sfaturi.

| mihaa a răspuns:

Incearca un balsam de par si nu se mai electrizeaza

| BabyPink a răspuns:

Asta păţesc eu de câteva zile, dar mi-am dat seama într-un sfârşit că era de la balsam rolling eyes.

| Johnny_3038 a răspuns:

Sa economisesti bani!
electricitate pe degeaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea folosi niste ceara de par... iti aranjezi parul mai usor, nu ingrasa parul, da un aspect sanatos, curat si matasos parului. sau ai putea sa-ti comanzi o perie de par de la avon, aceea din par natural. sau ai putea sa iti iei o perie de par care are perii mai rari si din lemn happy.