| BlancaFantasma a întrebat:

Mi se va arde parul rau daca il indrept cu placa odata la doua saptamani?happy eu il am ondulat si nu as vrea sa-l "distrug", dar imi place mai mult cum imi sta cu el drept.

9 răspunsuri:
| Karelia123 a răspuns:

Buna,am prietene care si-l intind cu placa in fiecare zi.
Daca ai o placa de firma o poti folosi cand consideri ca e necesar.
IN schimb, am inteles ca trebuie sa te dai mai intai cu o solutie ca sa nu se arda.(dar nu stiu care, e bine sa intrebi la diferite magazine speciale din zona in care locuiesti)

| rapgirl123 a răspuns:

Inainte de a te indrapta foloseste un spray pentru protectie. eu am de la gerovital, dar e bun si cel de la syoss

| DiaaDiaa a răspuns:

Nu se va arde atat de repeed dar daca il folosesti frecvent pe o perioada mai lunga de timp sigur se va arde... da intrevad este bine daca folosesti acel spray de protectie. Succes! Fundaa? big grin

| Saddelyx a răspuns:

De ars tot se arde, dar daca il faci cu placa la un interval mai lung de timp, nu o sa ai prea multe probleme big grin

| Cristina_1606 a răspuns:

Sunt in aceeasi sutuatiestraight face si folosesc balsam si spery regenaror si mai folosesc si sampon de la syoos, cum ai mai vazut e bun spary'u de la gerovital...si trebuie sa aplici spary'u dupa spalare nu inainte de a intrepta parul. funtitaa?
funtitaa?

| Andreea0209 a răspuns:

Uite, si eu am parul ondulat si si mie chiar imi place cum imi sta cu el drept! Si eu il intindeam numai o data pe luna si tot a inceput sa cada, aveam fire despicate! Sfatul meu este sa folosesti placa numai la ocazii speciale happy. Eu nu mi-am mai intins parul cam de o luna si ceva si sunt foarte multumita de rezultate!big grin Nu mai imi cade parul si deja se regenereaza! Sper ca ti-am fost de folos! :*

| BlancaFantasma explică (pentru Andreea0209):

Andreea0209 ai dreptate,chiar daca imi place cum imi sta cu el drept,il voi indrepta cat mai rar,nu vreau sa mi`l ard, mai ales ca as vrea sa mi`l las sa creasca mai lung( e deja, dar vreau mai mult).

| Andreea0209 a răspuns (pentru BlancaFantasma):

Foarte bine gandesti! Si eu vreau sa mi-l las sa creasca mai lung, si oricum, parul poate arata minunat si fara placa! big grin

| angeljust4u a răspuns:

Sau poti folosi si placenta de la kallos...e destul de ok.si la pret e destul de acceptabila