| inflicted a întrebat:

Multe fete pe social media am vazut ca-si pun cu pipeta un lichid transperent pe fata si face parte din ritualul lor de ingrijire a tenului cica. Stie cineva ce e acel lichid? Am intrebat 2 fete si nu mi-au raspuns.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Există nu știu câte soluții transparente care se pun cu pipeta... normal că n-are cum să-ți zică nimeni ce era cu așa puține info

| inflicted explică (pentru Adry05):

Eu nu am mai vazut banuiam ca e un produs la moda acum

| Furnicuta000 a răspuns:

De obicei sunt seruri dar nu trebuie sa atingi pipeta de piele pentru ca se contamineaza toata sticluta dupa aia, ele fac asa ca sa para interesante. Si multe seruri sunt degeaba, in principal cele anti rid. Cel mai bun remediu antirid este crema cu spf 50 (asta pentru ca soarele este responsabil de deteriorarea celulelor si imbatranirea pielii).

| Legion7X a răspuns:

Câți ani ai?

| laSoledad a răspuns:

Pot fi diverse seruri cu diverse vitamine (C, E) pentru hidratare si antirid, pot fi seruri cu colagen sau seruri cu ulei. Dar pentru tinere nu prea sunt recomandate serurile, astea sunt mai mult pentru cele 30+ sau fetele cu un ten mai dificil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai văzut acidul hialuronic de la The Ordinary. Am dreptate?