| guacamowle a întrebat:

'na seara locotenenti, sunt baiat, am 16 ani si as vrea sa-mi incretesc parul', ca asa drept imi sta de parca-s iesit fresh din stana lui nea Costel.
Cum as putea sa il incretesc? Cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Peachdelight a răspuns:

Pai de ce nu cauți pe YouTube. Cât de mare ai parul? Ca daca îl ai cât unghia nu cred ca îți iese ceva. Poți sa îl ondulezi pe paie sau mai era ceva cu hârtia igienica. Caută pe yt și îți da mura in gura.

| guacamowle explică (pentru Peachdelight):

Un raspuns concret? in aceasta era? in acest timp? intr-o comunitate bazata in Romania? minune. msss

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gresit, eu sunt căpitan.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai ce haz ai, la 16 ani numai jmecherii ai in cap.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Iti poti achizitiona un ondulator de par ( ondulator subtire ) care sa iti increteasca parul sau de seara, dupa ce ai spalat parul, il impletesti (daca lungimea parului iti permite asta) iar a doua zi te despletesti si vei avea un fel de par ondulat / cret natural. Cu, cat sunt mai subtiri impletiturile, cu atat vei fi mai cret.
Doar ca aici e si vorba de rabdare, ceea ce nici eu ca femeie nu am.

Uite si aici videoclipuri :
https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+curl+your+hair+as+a+guy

Sau ar mai fi sa mergi la coafor, te va pune pe bigudiuri micute si apoi sub o casca unde vei sta circa 40 de minute dar asta pentru un barbat, e putin penibil, cu exceptia situatiei in care esti feminin / ai orientari homosexuale.

| guacamowle explică (pentru Sophieka):

Ooooh! mersi mult! ti-as da funda da am dat-o dejasad

| Sophieka a răspuns (pentru guacamowle):

Stiu ca ai dat dar am vrut sa iti ofer si eu raspuns happy

Ai reusit cu vreo metoda sa te carliontesti? happy

| ValentinGabi a răspuns:

Împrumută de la o fată un ondulator, putulicăhappy

| guacamowle explică (pentru ValentinGabi):

Amu un fel de a-ti stila parul' e asociat cu femenitatea. ok "valentingabi"