| SebastianFCS a întrebat:

Neața. Sunt băiat cu părul brunet şi ochii verzi. Aş vrea să fac o schimbare de culoare a părului. Ce s-ar potrivi mai bine cu ochii verzi culoare blond sau gri? Alte idei cu argumente dacă aveți placerea

Răspuns Câştigător
| SebastianFCS explică:

Din punctul meu de vedere, nu m-as baga nici la suvite, ca ai semana cu un cocalar.
Lasa parul negru, pentru ca-i cea mai buna combinatie posibila, cu ochii verzi.
Schimba-ti hainele, schimba-ti stilul de a purta parul, dar nu-ti schimba culoarea parului. Crede-ma, ca vei fii mult mai atragator si apreciat de fete, pentru combinatia rara: par negru-ochii verzi!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rar intalnesti un barbat brunet cu ochii verzi, si cred ca esti foarte frumos asa.
Sincer, nu mi-ar place un baiat blond si nici cu parul gri, mai ales cand ai ochii verzi si parul negru. In plus, in 2 saptamani creste radacina parului si vei avea negru din nou, ceea ce va arata orbil.

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici ce inseamna un barbat frumos!
Toti sunt bruneti, cu ochii verzi sau albastri.

https://www.argumentpress.ro/ce-spune-culoarea-ochilor-lui-despre-el/

Nu-i schimba parul, schimba-ti tunsoarea, schimba-ti hainele, dar nu culoarea parului. Are o frumusete aparte, cu ochii verzi.

| SebastianFCS explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce sa zic, atunci ceva suvite?

| SebastianFCS explică (pentru SebastianFCS):

Din punctul meu de vedere, nu m-as baga nici la suvite, ca ai semana cu un cocalar.
Lasa parul negru, pentru ca-i cea mai buna combinatie posibila, cu ochii verzi.
Schimba-ti hainele, schimba-ti stilul de a purta parul, dar nu-ti schimba culoarea parului. Crede-ma, ca vei fii mult mai atragator si apreciat de fete, pentru combinatia rara: par negru-ochii verzi!

| Dandinelle a răspuns:

Cum a scris si Ioneasca, e un lucru rar, imi place cum se vede.
Daca vrei totusi sa schimbi, nu te baga direct la blond, ca e o schimbare prea drastica pentru aspectul tau si calitatea parului.
Exista vopsele fara amoniac, si te poti face un saten, nu asa inchis (daca te deranjeaza faptul ca e prea inchisa culoarea actuala).
Daca vrei sa nu-ti distrugi parul complet, incearca henna, aramiu, nu prinde cu totul culoarea pe parul inchis dar ii da stralucire si-l face sa arate super sanatos. Doar ca trebuie sa ai grija si sa iasa culoarea dupa aia, inainte sa incerci alte culori si idei.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Un blond ti-ar sta bine. Gri arata de zici ca ai imbatranit prea devreme