| Hexiled a întrebat:

Niste creme de ingrijire a feței?
As vrea sa mi recomandati doar ce folositi voi.

15 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Trebuia să precizezi tipul de ten înainte, că altfel îți poate recomanda cineva o cremă pentru alt tip de ten și o să-ți facă mai mult rău decât bine...

| Hexiled explică (pentru anamariarot):

La ce te referi cand zici tip de ten

| anamariarot a răspuns (pentru Hexiled):

Normal, uscat, gras, deshidratat, mixt...

| Hexiled explică (pentru anamariarot):

E cam uscat zic eu si putin gras

| anamariarot a răspuns (pentru Hexiled):

Pentru zona grasă nu îți pot recomanda nimic, că nu mă confrunt cu acest tip de piele, dar pentru zona uscată am folosit Cicaplast de la La Roche Posay și am fost foarte mulțumită. Se găsește în farmaciile Sensiblu sau online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bioderma sensibio light - este hidratanta, nu contine iritanti, dupa 5 minute de la aplicare nu se mai simte pe fata.
Pentru zonele grase de pe ten poti sa folosesti argila, ti-o recomand pe cea albastra pentru ca are o putere medie de absorbtie a sebumului. ( argila verde e mai puternica, iar cea alba este recomandata tenului uscat ) Cumpara argila pudra din plafar si prepar-o tu acasa cu apa plata, ceai verde sau ceai de musetel.

| Elide a răspuns:

Eu mai degrabă folosesc măști făcute de mine decât toate chimicalele din supermarketuri, creme nu prea mă dau, îmi fac masca cu albuș de ou și miere, alteori miere cu lămâie stai 20 min și pa urma te clătești pe față! Sunt mai naturale adică fără parabeni și parfumuri toxice.

| BeSmart17 a răspuns:

Nivea care

| aria1996 a răspuns:

Eu folosesc crema hidratanta de la Cien imi place mult

| Elena22031980 a răspuns:

Salut cu mare drag iti recomand, deja singura o sati alegi dupa tipul de ten pe care il ai, mixt, gras au uscat, cremele din gama optimals, de la pagina 76
aici linc pentru creearea contului https://ro.oriflame.com/......consultant
mult succes!

| Alexandru_Gabriel_Dogaru_1973 a răspuns:

Stiu eu o firma buna care se ocupa cu asa ceva..insa nu e neaparat o crema. E mai mult de baut. Clorox, daca ai auzit de ei.
Bei o sticla si nu o sa-ti mai faci griji de ce ai pe fata.