Întrebare recomandată | Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Niste masti de fata pe care le pot face acasa pentru acnee sau puncte negre? Am una cu albus de ou.

Răspuns Câştigător
| Roxana19aa a răspuns:

Înainte sa pui toate astea fa o infuzie de mușețel si ceai verde
•Miere cu Cafea
•Tratament cu lapte de capra si Nucșoara
•Malai si Oțet
•Pasta de Dinți
•Gelatina si lapte
•Argila si apa
•Iaurt si coaja de portocala
•Fulgi de ovăz mărunțită si suc de roșii
•Faina de migdale si lapte
Dacă nu știi cum se fac cauți pe google
masca de ...si ..pentru puncte negre sau masca pentru puncte negre cu ...si.
A doua metoda
CUM ITI FACI SINGURA BENZILE PENTRU PUNCTELE NEGRE
1.Amesteca un albus de ou si o lingura cu suc proaspăt de lămâie Bate-le bine pana începe sa se formeze o spuma
2. Dintr-un șervețel de hârtie rupe bucăți de mărimea dorita Îti trebuie una pentru nas una pentru bărbie si una pentru frunte
3. Înmoaie bucatile de șervețel in amestecul de ou si lămâie
Trebuie sa le lipești pe fata imediataltfel se usucă
Asta e tot
In 20-30 min cand dezlipești benzile de pe fata ar trebui sa se desprindă si punctele negre

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Eu am incercat in trecut masca de miere cu zahar adaugat sau ulei de ricin, functioneaza cel din urma, din cate stiu. Acneea cat si excesul de sebum sunt datorate unui dezechilibru hormonal sau a unei proaste alimentatii. Hormonii si ceea ce ingeram ne afecteaza in primul rand pielea. Incearca sa rezolvi aceste probleme si daca nu reusesti, apeleaza la un dermatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acneea este cauzata de bacteria P.Acnes sau de un stafilococ, iar punctele negre sunt cauzate de sebum blocat in pori si necesita o curatare mai profunda nu doar simple masti.

| Alex2o17 a răspuns:

Poti incerca si cu lamaie sau bicarbonat de sodiu

| OanaAndreea2004 a răspuns:

Nu e masca, dar inainte sa te culci te poti da cu Mask Plus pe fata, si in 3 zile nu vei mai avea nici un cos, dar inainte de a folosi Mask Plus, ar fi bine sa te speli cu spuma de fata, pentru a da praful care se depune pe timpul zilei