| anonim_4396 a întrebat:

Niste sfaturi pentru a scapa de cosurihappy?

8 răspunsuri:
| Bubutita a răspuns:

Eu am incercat ceva mega bun.am facut tratament o saptamana si nu mai ai deloc cosuri.Este ca o spuma.Mai intai te dai cu apa pe cosuri... apoi cu spuma aia.O data pe zi.Se cheaama clindamycin. Daca nu il gasesti este o crema lara care se gaseste peste tot costa 5 lei si este buna. sper ca te-am ajutat

| AleD a răspuns:

Produsele de la garniel is destul de bine(de ex garniel roll-on),masti faciale(de ex cea cu scortisoara si miere), pasta de dintibig grin, sa stai la soarewinking. oricum nu le sparge ca vei vace mai rau pentru ca iti pot ramane urme.si cred ca si apa cu sare e buna.dar trebuie sa pui destul de multa sare de e o jum de sticlawinking

| corina_1184 a răspuns:

Nu ma da banii pe tot felul de porcarii. Daca ai incercat pana acum si nu au iesit, or sa iiasa cu timpul. Nu ai ce sa le faci. Eu una m-am resemnat. fond de ten si pudra tongue

| Elena010 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
Eu am folosit cateva zile si mi-au trecut. :)

| sweet0girl a răspuns:

Deci eu folosesc Garnier pure active impotriva cosurilor si urmelor acestora si in 2-3 zile dispar toate cosurile.Deci trebuie sa te dai dimineata si seara.Eu am o lotiune care nu necesita clatire (ca sa nu imi ia mult timp) dar exista si alte variante : http://www.garnier.ro/......range.aspx
Eu zic ca mertia sa incerci. Succes!

| Vanity a răspuns:

Eu mi-am facut o masca cu scortisoara si miere. Am folosit o lingurita de scortisoara si 2 de miere. Am intins bine pe toata fata prin miscari circulare si am lasat sa se usuce 30-40 de minute, dupa care am curatat. Masca o fac de 2-3 ori pe saptamana, la mine a dat rezultate, am pielea fina si am scapat si de excesul acela de sebum plus ca toate cosurile s-au uscat si in scurt timp au disparut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu,dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor). Daca dermatologul nu-l va considera potrivit pentru tine,iti va recomanda el ceva potrivit tenului tau.
Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste, cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea,mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere,deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.
Ai putea incerca, de asemenea, si spirtul.Numai bine.

| Daianee a răspuns:

Si eu am probleme cu cosurile.Stiu un truc care functioneaza foarte bine.Cumperi o punguta cu sare de mere grunjoasade a un supermarket, apoi torni intr-o sticla de plastic de o jum de litru sarea pana ce umpli pna la jum sticla. Apoi pui apa si agiti bine pan se topeste dai de 2, 3 ori pe zi cu vata pe cosuri si ai sa vezi.