| anonim_4396 a întrebat:

Nu de mult mi-am decolorat parul ( aveam un castaniu mediu, tot vopsit) si mi-a iesit un porocaliu deschis de care m-am saturat repede, asa ca m-am vopsit roscata. La inceput a aratat bine, dar dupa vreo 3-4 spalari s-a decolorat atat de tare incat acum arata ca un roz spalacit de ridiche. Stiu ca blondul " mananca " culorile puse peste el mai ales ca am folosit o vopsea fara amoniac ( nu stiu daca amoniacul are legatura cu toate astea ). Cineva mi-a spus ca daca ma voi vopsi din nou, se va ajunge la acelasi rezultat; ba mai mult daca voi folosi vopsea care se amesteca cu oxidant ( vopsea obisnuita ) mi se va strica mai rau parul si se va decolora chiar mai repede, asa ca m-a sfatuit sa folosesc nuantator ( dinacela in pliculete mov de la Palette ). Dorinta mea arzatoare este sa am parul negru, asa cum l-am avut la inceputul inceputurilor, dar mi-e teama ca se va decolora si se va ajunge la o culoare murdara si terna. Ce ma sfatuiti sa fac? ( dau fundita )

Răspuns Câştigător
| Betty_7297 a răspuns:

Pai poate ai folosit o vopsea de calitate proasta, poate si din cauza asta s-a dus repede culoarea. Si ca sa ajungi la negru...eu in locul tau mi-as pune vopsea. Ai grija ce faci ca daca te vei vopsi prea des ti se va arde si vei ramane fara par. Ai putea sa bagi nuantator mai intai sa nu arda asa rau, si sa astepti sa se mai regenereze.