| G0AHEAD a întrebat:

Nu reusesc sa-mi gasesc stilul in culoarea parului. Ba il vreau saten deschis/inchis, saten-roscat, bruneta, dupa nu imi place cum o iesit, prea inchis, prea deschis etc. Chiar nu stiu ce sa mai fac si cu ce sa ma mai vopsesc. Acum m-am vopsit cu un roscat inchis. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| danceisme a răspuns:

Depinde si de varsta ta. Daca ai sub 17 ani iti recomand sa nu te mai vopsesti.In legatura cu culoarea, pentru a aveo o culoare mai puternica nu trebuie sa-ti schimbi nuanta de exemplu de la blonda la bruneta sau ceva de genu, fa-o treptat.De exemplu de la blond deschis treci la inchis, dupa la saten deschis si tot asa.Este un pont:atunci cand te vopsesti nu trebuie sa fi bolnava...Ca sa-ti gasesti culoarea potrivita uitate la pielea ta si la ochi si vezi ce nuanta ti s-ar potrivi. Funda? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Andruta12 a răspuns:

Eu din cate stiu firul de par ceteaza dupa ce ai bagat atatea vopseluri in el fiindca ale au chimicale si it slabesc radacina parului, firul de par se deterioreaza mai repede, apar varfuri despicate etc. Sfatul meu ar fi sa il asa cum l-ai vopsit si dupa sa nu il mai vopsesti.Nu de altceva dar mama a avut o prietena care s-a vopsit saten apoi ca nu i-a placut roscat etc. si parul prietenei s-a deteriorat si acum este cheala si trebuie sa poarte peruca nu cred ca vrei sa ajungi asa.

| Issa20sb a răspuns:

Depinde de ten culoarea ochiilor happy