| MrsDeee a întrebat:

Nu știu ce culoare are pielea mea...
Pe mâini sunt mai creolă nu neagră ca cei din Africa și nici ca cei de etnie rromă ci mai deschisă ...nu e albă!
În rest pe picioare și pe restul corpului (spate, burtă) sau mai albă...nu albă ca lapte dar e mai deschisă.
Care e culoarea mea? CEA DE PE MÂINI SAU DE PE PICIOARE.
Mâinile le-am avut mai mult expuse la soare și poate de aceea sunt așa.
Îmi e frică să nu râdă lumea de mine pentru că sunt mai închisă la culoare.
Am colegi mai închiși putin ca mine.
Și ca să aveti un punct de reper sunt mult mai deschisă decât Rihanna sau Beyonce
Cum sa am pielea mai alba?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai pielea albă, doar ca pe tine te prinde mult mai repede soarele. Eu am pielea tot albă, doar ca ultima data când am vrut sa ma bronzez m-am ales cu arsuri și doar m-am înroșit, nici urma de bronz. Fiecare om e diferit, mulți considera pielea bronzata mult mai frumoasa decât cea albă. Nu trebuie sa faci nimic, nu ai de ce.

| ALGator a răspuns:

Îngrijorarea ta are pe jumătate la bază teama de reacțiile rasiste ale altora.
Contează că ești un om printre oameni. Nu ești un cîine de rasă.
Lumea te va place așa cum ești. Nu fi îngrijorată. Cei citiva fraieri care se pot lega de culorile tale nu merită respect și atenție.
Succes!

| Mrfear a răspuns:

Tenul se poate albi prin diferite metode naturale, dar nu ai nevoie tu de asa ceva. Daca vrei sa ai piela mai alba, simplu nu te mai expune la soare, daca bronzul nu este pastrat atunci incet incet va disparea dar nu ca prin minune (adica in 2 zile).Dar poate asa esti tu la ten, putin mai inchisa, dar chiar nu are nimic.Colegii nu vor rade de pielea ta, este un motiv chiar ciudat si ai si mentionat ca ai colegi mai deschisi la piele ca tine.

| Meow230 a răspuns:

Stai linistita, si eu sunt asa. Nu o sa rada nimeni de tine. Esti putin mai cafenie pe maini, atata tot. Conteaza personalitatea pe care o ai..cum te comporti cu cei din jur. Iti recomand s ramai naturala si evidetiaza-ti calitatile. Esti frumoasa. Spune asta mereu. Toti suntem frumosi in felul nostru

| exhklest15 a răspuns:

Nu te mai expune la soare