| razadeluna a întrebat:

O fata (16 ani) imbracata GOTHIC "ca la carte" cum ar trebui sa arate? Ce fel de haine /incaltaminte/machiaj/coafura / accesorii etc. Va rog ajutor!

4 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=lcT40qm3GmE
Ai aici subdiviziunile de la Gothic :) Dupa parerea mea...o singura piesa deja costa usturator dapai o tinuta completa... nu merita =))

| Leerix a răspuns:

Gasesti aici o multime de tutoriale despre look-ul gothic:
http://www.youtube.com/results?search_query=gothic+look+tutorial

| Mariamitza a răspuns:

Exista mai multe stiluri gothice..pastel goth, victorian goth, cyber goth etc. Depinde ce stil vrei sa adopti. Pai in general haine inchise, incaltaminte cu tinte, jupuita etc, machiaje. piele alba si culori inchise pentru ochi si ruj rosu pe buze, coafura..parul poate fi cum vreiwinking, accesorii... orice, doar sa se potriveasca cu tinuta. funda?

| AnneBrooks a răspuns:

Daca e gotic inseamna ca se imbraca la negru, nu stiu de ce, ca se incalta cu bocanci negri, dar nu mereu cu bocanci, se machiaza negru, coafura nu conteaza, a doar daca e sa fie foarte umflat, accesirii cat mai multe bratari si lanticuri. Cam atat stiu, sper ca te-am ajutat. happy