| Anonim5084689 a întrebat:

O intrebare..am un tub de crema depilatoare pentru piele normala de la firma FARMEC care e folosit de femei..eu sunt baiat si as vrea sa o folosesc pentru a-mi indeparta barba pentru ca atunci cand ma barbieresc cu bic sau aparat de bărbierit ma irit destul de tare si as vrea o parere..merge sa folosesc o astfel de crema depilatoare pentru femei pentru a-mi indeparta barba?
Merge si la baieti fara probleme?
Crema asta are si un miros destul de neplăcut
Vreau o parere inainte sa fac vreo prostie. posibil sa am reactii adverse la asa ceva

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Cremele alea nu sunt facute pentru a fi folosite in zona fetei.
Incearca si tu pe o zona mica asa cum ti-a zis colega de mai sus.
Crema e chimica 100%, ai grija cat o tii, eu am patit si arsura chimica de la ea, pe antebrat cand eram mai mica si inconstienta;) plus ca miroase groaznic.
Pentru a nu te mai irita in zona fetei foloseste un gel de ras foarte bun si aparat de ras. Imediat dupa un gel pur de aloe vera sau o crema dermatocosmetica antiiritatii si reparatoare cu ingrediente bune nu orice prostie plina de alcool.
Dar din nou, eu nu as pune crema aia pe fata mai ales ca tu ai pielea sensibila.
https://www.farmec.ro/......n-609.html
Asta e aia pentru barbati - Nu se aplică pe pielea iritată, rănită, arsă de soare, inflamată! Nu aplicați crema pe față, scalp, sân, zona genitală și perianală!
Conține Tioglicolat şi substanţe alcaline! Respectați instrucțiunile de utilizare!
Mda.

3 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

E normal sa aiba un miros ciudat, deoarece contine si substanțe chimice, printre altele. Nu ti recomand sa o folosesti, pentru ca si ea la rândul ei te poate irita pe fata, mai ales daca ai pielea sensibilă. Foloseste o pe cea pentru barbati

| Anonim5084689 explică (pentru Denisa0954):

Nu cunosc pentru barbati. poti sa imi recomanzi ceva?
Am luat crema asta ca, costa doar 8 lei si am zis sa incerc.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Tot de la Farmec găsești si pentru bărbați. Are cam acelasi pret. Are un ambalaj alb cu albastru. Dar din nou, având pielea sensibilă iti recomand sa folosesti doar pe o parte mica din piele pentru a vedea dacă o tolerezi sau nu. Dacă după câteva minute e totul ok si nu simti senzatie de arsura, nu te inrosesti etc, o poti folosi si pe restul fetei