| Grimalkin a întrebat:

Ok, intrebare venita din partea prietenei mele: Cu ce se poate indeparta ceara ramasa de la benzile depilatoare (in afara de servetelele care s-au dus)? straight face

13 răspunsuri:
| Paris a răspuns:

A incercat sa inmoaie un servetel in ulei de masline si apoi sa se stearga? Sa incerce happy

| SweetCandy a răspuns:

Dus cu gel abrazivhappy

| Leea1234 a răspuns:

Apa calduta si sapun si "freaca"usor cu varful degetelor!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Sa isi faca un dus cu apa mai fierbinte dupa aceea sa se dea cu crema de galbenele

| deejayra a răspuns:

Un dus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu spirt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceara ramasa se indeparteaza cu crema de galbenele, indeparteaza ceara si catifeleaza pielea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cu spirt le indepartez. asta i'am zis si unei prietene si s;'a indeparttat
Spirt din abundentahappy si ceara se va aduna intr'un loc si apoi sa o smulga(nu doare) tot cu vata de spirt.
Se ia 100%happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi-a ramas si mie ceara pe picioare laughing. Pai eu am incercat si cu dus cu apa fierbinte si cu spirt...s-a cam dus insa 2 zile am avut picioarele lipicioasehee heehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ulei. De masline sau de floarea-soarelui. Ambele curata la fel de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incerat toate si cu spirt si cu apa calda si cu ulei, nimic...am niste pisioare lipicioase...caut un raspuns mai eficient big grin

| Psihoterapeutul a răspuns:

Uleiul de masline este cel mai eficient!

| lili2006 a răspuns:

Cu ulei de floarea soarelui, se pune pe o discheta demachianta sau pe vata, garantez 100%