| Mihai99182 a întrebat:

Am parul foarte mare pe picioare si vreau sa ma tund cu masina, cu numarul 0, intrebarea mea este, parul va creste si mai des decat este avand in vedere ca nu ma rad cu lama?

Răspuns Câştigător
| RaAlexandra a răspuns:

Este doar un mit faptul ca daca te razi creste mai des asa ca poti folosi aparatul de ras cu incredere

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Barbatii rasi pe picioare nu mai sunt barbati. Pentru mine este dezgustator un barbat ras pe picioare sau pe maini. Parca nu mai e barbat. Si nici nu-l pot vedea ca pe o femeie. Deci este ceva mai rau decat ma pot exprima.
Mai bine se rade in cap sau pe piept, sau in alte zone; dar nu pe picioare sau pe maini. Ii dispare masculinitatea, la fel cum unei femei ii dispare feminitatea daca ar avea par pe maini sau pe picioare.

| Mihai99182 explică (pentru anonimg):

Iti plac barbatii rasi pe piept dar pe picioare nu laughing) esti o femeie ciudata, ori vrei parosi, ori nu. nici tu nu sti ce ti place. daca iti arat ce aveam pe picioare innebunesti. unii spun ca vai ce par ai pe picioare, altii ca esti bulangiu daca te razi, ce ar trebui sa facem in cazul asta?

| anonimg a răspuns (pentru Mihai99182):

Eu sunt bărbat la 40 de ani.
Consider că rasul la barbati trebuie să fie doar un motiv de igienă. Și că această modă se aplică femeilor pentru că doar lor nu le stă bine cu păr pe mâini sau pe picioare. Bine, și ele pot avea puțin (dar doar puțin) păr pe mâini.
Un bărbat ras este pentru mine ca un spân, ca un extraterestru.
Dar dacă spui că este prea mare la tine, atunci îl mai poți scurta. Acum fiecare face ce îi place; dar trebuie avut în vedere și impactul pe care îl are dorința noastră înaintea celorlalți. Că până la urmă toți oamenii am fost educați ca să ne aranjăm estetic pentru ceilalți oameni, chiar dacă printre noi spun unii că nu este așa, și că ei ies din casă după cum le place. Plăcerea lor poate să fie deviată, dar asta pentru că ei vor să pară altfel. Deci dacă ieșim din casă estetic sau inestetic, pentru alții ieșim.
În locul tău doar aș aranja părul de pe picioare scurtând-ul puțin.

| logician a răspuns (pentru anonimg):

Serios? Cum poti sa spui asa ceva? Probabil esti vreun prost singur si trist, care sta in fata tastaturii si isi da cu parerea despre femei si cum trebuie ele sa arate.

#Un bărbat ras este pentru mine ca un spân, ca un extraterestru. #
,, Că până la urmă toți oamenii am fost educați ca să ne aranjăm estetic pentru ceilalți oameni, chiar dacă printre noi spun unii că nu este așa, și că ei ies din casă după cum le place. Plăcerea lor poate să fie deviată, dar asta pentru că ei vor să pară altfel. Deci dacă ieșim din casă estetic sau inestetic, pentru alții ieșim,,

Cred ca tu ai fost educat in acest mod; sa iti pese de ce zic altii

| Trustmotorcy a răspuns:

Nu va crește mai des, iar în primul rând nu ar avea sens să crească din moment ce-l scurtezi.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Va creste mai mare, dar nu atat de des precum cu lama asta e clar...
Ai ales o varianta buna!
Si nici nu e asa costisitor si creste si mai greu un pic...