| Ankutzykaaa a întrebat:

Ola TPU! Am o mica, mare problema... Trebuie sa slabesc neaparat 5 6 kg intr-o luna. Am nevoie de o dieta de la cineva care a tinut-o si a functionat. Pana pe 15 octombrie trebuie sa slabesc neaparat. Va rog ajutati-ma sad...

Răspuns Câştigător
| Adinaaa_8916 a răspuns:

Hey, Ancuta! happy Trebuie sa renunti la dulciuri, prajeli, paine, fast food ..in general toate alimentele care ingrasa. Poti manca salata, carne de pui fiarta/la cuptor/la gratar, conserva de ton ( in suc propriu ar fi indicat, dar daca este in ulei, il scurgi si storci putina lamaie peste big grin ), fructe ( fara banane si struguri ) ..chiar si supe usoare de pui/legume. Bea peste 2l de apa pe zi! Sa stii ca si ceaiul verde ajuta foarte mult la slabit happy fara zahar, desigur. Nu uita se exercitii fizice : sari coarda, aleagra sau pur si simplu mergi pe jos prin parc in jur de o ora pe zi. Eu am slabit 5 kg in 4 saptamani si inca mai vreau sa slabesc happy Trebuie doar sa ai ambitie, bafta! >big grin

3 răspunsuri:
| Adinaaa_8916 a răspuns:

Hey, Ancuta! happy Trebuie sa renunti la dulciuri, prajeli, paine, fast food ..in general toate alimentele care ingrasa. Poti manca salata, carne de pui fiarta/la cuptor/la gratar, conserva de ton ( in suc propriu ar fi indicat, dar daca este in ulei, il scurgi si storci putina lamaie peste big grin ), fructe ( fara banane si struguri ) ..chiar si supe usoare de pui/legume.Nu uita se exercitii fizice : sari coarda, aleagra sau pur si simplu mergi pe jos prin parc in jur de o ora pe zi. Eu am slabit 5 kg in 4 saptamani si inca mai vreau sa slabesc happy Trebuie doar sa ai ambitie, bafta! >big grin

| denysuka28 a răspuns:

Incearca fara dulciuri multa verdeata fara multa paine maxim 2 feli pe zi si incearca sa mananci multe fructe legume iar la micul dejun o paine prajita un ou cu o rosie ce usor si ce nu ingrasa nu manca mai multe de 2sau3 ori pe zi cereala integrle faca ciocolata.La mine a mers.Bafta! Funda?

| fantomita99 a răspuns:

Incearca sa mananci dimineata paine prajita si inainte de asta bea o cana cu apa calda apoi painea prajita maxim 2 felii, la pranz o jumatate de conserva de ton sau un cartof fiert, si seara inainte de 7 peste fara sare cu lamaie facut la gratar... sper sa te ajute