| anonim_4396 a întrebat:

Pana acum ceva saptamani, foloseam Head&Shoulders si pot spune ca eram multumita, intrucat nu aveam matreata, iar parul nu se ingrasa prea repede. Am zis sa trec la produsele naturiste, asa ca l-am inlocuit cu sampon de la Gerovital Plant, care este, in principal, anticadere.
Problema e ca mi-a facut putina matreata, dar cam asa patesc de fiecare data cand schimb samponul. Insa, desi m-am spalat de vreo 4 ori pana acum cu el, tot imi face matreata. Parul mi-l face frumos, voluminos, insa problema este matreata.
E cineva care foloseste sampon de la Gerovital Plant? Sunteti multumiti? Stiu ca tipurile de scalp si de par difera, dar as dori, totusi, sa primesc cateva raspunsuri din propria experienta.

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Buna!
Eu folosesc de 6 ani si ceva Head&Shoulders si sunt multumita, insa in anumite perioade cand imi cadea parul am folosit si eu acelasi sampon de la Gerovital. Acesta mi-a placut pentru ca a oprit caderea si mi-a facut parul sa creasca ma repede, insa, la fel ca tine, m-am confruntat cu matreata. Plus ca nu am vazut o imbunatatire a aspectului parului. Ce am facut a fost sa le combin cumva, adica prima data spalam parul cu unul din sampoane, iar la a 2-a spalare cu celalalt. Nu este neaparat o metoda de urmat pentru ca poate incalci parul. La mine asta nu s-a intamplat, dar nu ai de unde sti cum reactioneaza scalpul tau.
Iti recomand sa mai incerci si alte sampoane, eventual intreaba la farmacie (Sensiblu) de unul care sa impace si capra si varza (si anti-matreata, si impotriva caderii parului). As vrea sa iti pot recomanda eu unul, insa nu pot garanta ca o sa iti priasca, trebuie sa incerci tu singura si sa vezi. De exemplu eu am primit referinte foarte bune pentru un sampon de la Klorane, insa mie mi-a facut matreata si nici nu am fost incantata de efect...

2 răspunsuri:
| StanIoanaMihaela a răspuns:

Si eu am folosit Head&Shoulders si tot faceam matreata. Am cautat si am tot cautat a

| StanIoanaMihaela a răspuns:

Si eu foloseam Head&Shoulders dar tot aveam matreata. Am cautat si am tot cautat apoi am gasit solutia:ma spalam cu samponuri de la farmacie anti-matreata si un sampon anti-matreata cumparat care chiar ma scapa de ea este Garnier anti-matreata.Asta da sampon! Scuzati raspunsul de mai devreme s-a blocat telefonul si s-a trimis raspunsul sad Sper ca ajut. Dai Fundita? :*