| Darbuka_Andy_1905 a întrebat:

Pana la cati ani cresc baietii? In inaltime, ma refer. nu de alta, dar am 16 ani si deja 1.72. tatal 1.82 mama 153

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

E o dif de 30 de cm intre mama si tatăl tau.Cum baietii se aseamănă de regula cu mamele, as paria ca mai mult de 5-7 centimetri nu mai ai cum sa cresti avand in vedere varsta ta si inaltimea mamei tale. Daca bagi ceva inot si handbal/volei/baschet s-ar putea sa fii cel Putin la fel de inalt ca tatăl tau

| Darbuka_Andy_1905 explică (pentru ȘefuLaValută):

Pai macar 3-5 cm sa mai cresc. sa fac 1.75. 1.76. mersi de raspuns

3 răspunsuri:
| ohkay a răspuns:

Nu există o vârstă strictă de finalizare a creșterii. Băieții se pot înălța chiar până la 20 de ani, sau nu.

| Todeank_Remus_1994 a răspuns:

Frate eu am 15 ani si am deja 1, 86 doctorul mi-a zis ca procesul de crestere ar trebui sa se oprească la 15 ani... Dar nu prea cred... Nu te alarma ca esti înalt. O sa arati bine! Bafta!