| Briosacuafine a întrebat:

Parul meu natural este castaniu/saten nici foarte inchis dar nici foarte deschis. L-am decolorat, vopsit, decolorat si vopsit iar o perioada buna de timp. Si-a revenit, nu mai e atat de deteriorat, dar mai are putina vopsea in el si anume, brunet. Fiindca a fost si decolorat, sunt un fel de saten inchis cu brunet si anumite reflexii roscate ( am fost roscata 3 ani dupa ce l-am decolorat ). Am gasit vopseaua henna roscat 100% naturala de pe un site numit elemental si as vrea sa o incerc. Intrebarea mea e urmatoarea: are cineva idee cum ar prinde pe parul meu? laughing gen daca ar prinde okay, sa fie putin deschis nu un rosu subtil si inchis. M-am gandit sa iau o punga de henna roscat si sa pun putina zeama de lamaie inainte, ca sa-l fac mai deschis. Si inca un lucru, ar ajunge o punga pentru parul meu, avand in vedere ca il am cu un deget mai jos de umeri sau ar trebui sa cumpar doua?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ai grija cu henna. Nu prinde pe alta vopsea si nici alta vopsea nu prinde peste ea. Daca ai portiuni de par natural poti sa o folosesti dar mai scapi de ea doar cu foarfeca. Mai bine foloseste pliculetele alea de nuantator de la Loncolor, e mult mai bine si o sa iti iasa ceva.