| alex495 a întrebat:

Pe pielea mea nu rezista parfumul mai mult de cateva ore. Am incercat si parfumuri de la branduri mari (originale) si tot la fel. Ce as putea sa dau pe piele sa tina mai mult parfumul?

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Vezi ca poate ți se obișnuiește nasul (pe românește asa) cu mirosul și tu nu îl simți, dar cei din jur da.

| alina2k18 a răspuns:

Posibil ca tu sa nu il mai simti, intreaba si tu pe cinevawinking preferabil cineva de nu sta in casa cu tine si stie/s-a obisnuit cu aroma acelui parfum.
Eu am parfumuri mega tari/grele/persistente si siaj de gen 2metri de mine si simti parfumul dupa 5 ore laughing dar eu nu mai simt de mult nimic laughing
In rest ce ti-au zis colegii, cremita preferabil fara miros doar pentru hidratare, in rest aplica si pe ceafa parfumwinking si pe antebrate.
Pe haine ai grija pe ce fel de material aplici si de la ce distanta.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Omul trebuie sa miroase a curat si nu a parfum. Prin piele se elimina toxinele care si ele au un miros si combinat cu mirosul de parfum rezulta un miros mai greu de suportat pentru cel de lângă tine decât daca nu te-ai parfuma deloc. Si nu este sănătos. Pielea trebuie sa fie curata pentru ca organismul sa își elimine toxinele.

| WhiteLife a răspuns:

Poti folosi gel de dus, crema, de la aceeasi firma (aceeasi gama), apoi aplici parfumul, asa nu se combina cu restul mirosurilor diferite. Ca alternativa, inainte sa te dai cu parfum, poti aplica o crema hidratanta (cu miros cat mai neutru), si da-te pe gat, la incheieturile mainilor etc. Oricum, nu trebuie sa te straduiesti sa schimbi ceva. Atata timp cat esti curat nu cere nimeni sa fii super-duper-parfumat.

| Digikey a răspuns:

Cu apa si sapun.

| RKBlue a răspuns:

Parfumul se da si pe haina/bluza/tricou, nu numai pe piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poţi să aplici un strat de prenadez prima dată şi apoi parfumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parfumul e indicat să se pulverizeze doar pe haine.

| MaryMaria333 a răspuns:

Da'te cu acelasi parfum de mai multe ori, mai ales pe haine. O sa intre inauntru si o sa miroase tare

| Anonim0506 a răspuns:

Poți sa pui vaselina pe locul unde vrei sa dai cu parfum și după sa aplici parfumul. Asa tine foarte bine parfumul.

| marinescub701 a răspuns:

Daca vrei sa tina parfumul, mai bine te-ai da si pe haine, pe piele nu prea tine. Daca stii totusi ca nu te dai cu un parfum si vrei doar un miros placut de durata, recomand sa pui sapun frumos mirositor in dulap, intre haine