| suntsuper a întrebat:

Pentru cine a comandat de pe bershka, exista optiunea sa ridic produsul de la posta, sau nu au decat optiunea de livrare la domiciuliu?

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Mai multe detalii legate de conditiile de expediere a celor de la bershka poti vedea aici: https://www.bershka.com/ro/shopping-guide.html?section=shipping

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie si pe site daca te ai fi obosit sa citesti ca livreaza doar la domiciliu sau la un magazin

de altfel nu stiu niciun magazin online serios care sa lucreze cu posta romana

| sorinake a răspuns (pentru suntserios):

Sunt zone neacoperite de firmele de curierat pentru care esti nevoit sa apelezi la posta romana.winking

*pentru zonele neacoperite firmele de curierat percep o anumite taxa per numarul de km.

| suntserios a răspuns (pentru sorinake):

Nu pricep ce legatura are asta cu restul discutiei?

| sorinake a răspuns (pentru suntserios):

Citez din ce ai scris mai sus: "de altfel nu stiu niciun magazin online serios care sa lucreze cu posta romana"

Are legatura cu afirmatia ta. Cum de altfel scrie si in postare : acum 3 minute | sorinake a răspuns (pentru suntserios)

| suntserios a răspuns (pentru sorinake):

Pai si tu stii magazine serioase care sa lucreze cu Posta Romana?

| suntsuper explică (pentru suntserios):

Eu am comandat de pe Libris si eMAG si am putut ridica de la posta, personal prefer posta, ca nu pot fi mereu acasa sa stau dupa curier

| sorinake a răspuns (pentru suntserios):

Aliexpress / Dx / Alibaba laughing)

| suntserios a răspuns (pentru sorinake):

Magazine online din Romania...

alea internationale folosesc serviciile postale in general, daca ar sti cum functioneaza posta Romana si ar pune mainile in cap

| suntserios a răspuns (pentru suntsuper):

EMAG are centre de ridicare la posta, sigur se ocupa ei de livrare catre centru si nu posta romana

| sorinake a răspuns (pentru suntserios):

Mi s-au pierdut si mie cateva comenzi de pe aliexpress sau dealextream dar nu stiu daca era doar vina lor laughing
Bine ca ii puneam pe chinezi sa mai trimita odata coletul.

Cateva magazine online care inca folosesc si serviciile postei romane pe langa celelalte firme de curierat: thegift.ro / ideodartis.ro / gonefishing.ro / jucarie.ro / oferteunice.ro / 101figurine.ro

Si ar mai fi.
Unii din ei o folosesc ca alternativa. Sa aiba cumparatorul din ce alege. Si pentru zonele de acoperire cum ziceam mai sus.

Oricum, per ansamblu, daca inainte erau praf acum sunt si mai praf. Se duc in cap si nimeni nu face nimic. Asta e si interesul, falimentarea ei pentru a o putea "privatiza".
Dar asta e alta discutiewinking