| donottouchmybody a întrebat:

Pentru fetele care se vopsesc(vopsea cu amoniac)
Dupa ce ma vopsesc, presupun ca mirosul o sa ramana in par si nu se ia dupa prima spalare,nu? sad
Vreau sa stiu daca sa risc sau nu sa ma vopsesc cu vopsea cu amoniac, ce recomandati?
De ce sa da? De ce sa nu?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Mirosul de amoniac se duce dupa ce il speli. De fapt, majoritatea voselurilor nici nu mai miros atat de tare a amoniac precum o faceau vopselurile de pe vremuri.

Dupa ce te speli parul va avea un miros parfumat. Uneori mirosul respectiv este destul de puternic, insa nu miroase urat. Iar dupa a doua spalare parul va incepe sa capete mirosul samponului cu care te speli de obicei.

Dupa parerea mea nu este niciun risc sa te vopsesti cu amoniac, mai ales daca urmaresti instructiunile de vopsire cu atentie, nu stai prea mult cu vopseaua in cap si daca nu te vopsesti prea des.

3 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Mirosul o sa ramana doar putin, nu e asa pungent, pentru ca la vopsea in general iti dau si un balsam de par care miroase destul de puternic a parfum si mai acopera din mirosul de amoniac. Te poti vopsi linistita, mirosul nu o sa persiste atat de mult, si daca o sa persiste din ceva motiv, nu va fi atat de deranjant.

| untu a răspuns:

Aveti grija ca vopselele pentru par contin substante cancerigene!

| Mirela27 a răspuns:

Nu ramane mirosul de amoniac in par, vopseaua fara amoniac se duce mai repede.Stiu din proprie experienta