| sweetys a întrebat:

Pentru fetele din Constanta. As vrea sa ma inscriu la un curs de automachiaj. Ce recomandare aveti? Si la ce preturi? As vrea ca in cadrul cursului sa o ia de la 0 si sa explice cum se alege fondul de ten, culorile pentru ochi, etc. nu sa ma bage direct pe partea de machiaj si eu sa nu stiu ce pensula sa folosesc.
Nu vreau ceva avansat fiindca nu vreau sa fac cariera din asta. Dar vreau sa am un machiaj cat de cat ingrijit si in caz de urgenta sa nu alerg pe la un salon sau la o prietena. Vreau machiajul ala de zi cu zi nu cine stie ce arta.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai atunci poti sa faci curs de automachiaj nu de incepatori.
Ce zici tu de avansati/perfectionare e altceva, se face dupa ce ai absolvit un curs basic.
In prima zi oricum faci teorie [ igiena, tipuri de ten etc ] dupa aia inveti cum sa faci un machiaj natural, cum sa conturezi o spranceana si sa faci un smokey eyes + aplicat tus, cam asta se invata intr-un curs basic/automachiaj.
Lucrul cu pigmenti/glitter, machiaj de mireasa, cut crease se face doar la AVANSATI.
https://www.facebook.com/AndreeaDitaMakeUp/

| Swae a răspuns:

Mai bine faci curs de machiaj in general.
Pentru auto machiaj te poti uita si invata si de pe Youtube.