| Cata_3425 a întrebat:

Poate sa imi zica si mie cineva daca exercitiile fizice influenteaza cresterea? Exercitiile pe care le fac sunt abdomene, flotari si ridicari la piept in jur de 10 KG ( stau intins pe spate cand le fac). Imi puteti spune daca ma incetinesc aceste exercitii din crestere?

Răspuns Câştigător
| madalinutza a răspuns:

Nu incetinesc crestereahappy
chiar te ajuta.
mult sport
si innotul te ajuta daca vrei sa te inaltihappy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tonifica masa musculară, ajută la dezvoltarea armonioasă a fizicului şi psihicului.
Pa, pa.

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Nu te incetinesc. ci intind muschii si iti creste puterea in membre (maini, picioare) ba dimpotriva! vei creste mult mai repede si vei fi mult mai matur/matura peste vreo 5-6 luni vei fi cea/cel mai frumos/frumoasa din gasca ta de pirieteni. exercitiile pentru maini te vor face mai puternica in membre iar exercitiile precum: alergari, flotari.etc iti vor face picioare mai frumoasewinking

| mon@29 a răspuns:

Dimineata cand te trezesty intindete in pat cat poti u de tare si mai stay cateva min in pat. fa asa cam vreo luna la rand sa vz efectelewinking