| Love96_3971 a întrebat:

Pot deveni de la un saten deschis la saten inchis\brunet prin nuantator sau vopsea fara amoniac? Care sunt avantajele si dezavantajele nuantatorului sau vopselei fara amoniac? DAU FUNDITA happy.

Răspuns Câştigător
| Sookie_6197 a răspuns:

Ce ironie big grin. Eu vreau sa il am saten deschis si il am brunet si tu ce faci? rolling on the floor Sigur ca poti deveni bruneta. De la deschis spre inchis nu e nici o problema. Invers intervin complicatii (decolorare, etc.).
Dezavantaje:
- nu poti decat sa inchizi nuanta parului natural, nu o poti deschide decat daca folosesti decolorant inainte.
- nu dureaza la fel de mult ca o vopsea obisnuita,
Avantaje:
- nu se vor vedea radacinile urat cand va creste pentru ca se va sterge in timp dupa un anumit numar de spalari.
- nu iti ataca/arde parul.
- nu apuci sa te plictisesti de o anumita culoare pentru ca se sterge si te poti nuanta cu o alta culoare.

2 răspunsuri:
| Adinkra a răspuns:

Nuantatorul nu va tine mult si e posibil sa nu iti iasa uniform culoarea
vopseaua fara amonian nu iti ataca atat de mult firul de par in rest are toate avantajele unei vopsele permanente: rezista mult, culoare uniforma, stralucire, estompare in timp

| Love96_3971 explică:

Multumesc frumos! :* te refereai la nuantator sau vopseaua fara amoniac?:d nu sunt prea "informata" in domeniul asta laughing) ( de ce nu merge sa dau fundita? thinking sunt noua pe site. cumva pentru ca am dat deja una pe ziua de azi, sau ce?big grin )