| ClauC a întrebat:

Pot folosi altceva in loc de soluția modelatoarele pentru unghiile polygel?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate folosii nimic altceva decat solutia SPECIALA destinata lor.
Daca nu-ti mai permiti sa le faci, tii degetele in acetona pentru 15-20 minute pana cad gelurile si nu le mai pui deloc.

| zilog a răspuns:

Eu știu multă chimie
încearcă lacuri poliacrilice care sunt făcute pentru mediul industrial
și care se întăresc doar în prezența razelor Ultraviolete

Se folosesc asemenea lacuri si sunt foarte ieftine pentu spitale pentru realizarea unui strat peste pardoseala foarte faoarte rezistent
devine rezistent ca si piatra