| Yannysyan a întrebat:

Pot purta in public haine cu poliția romana? Dar cu jandarmeria?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Te poti alege cu vreo amenda.

| ACTH a răspuns:

Nu.

| Brizbriz a răspuns (pentru ACTH):

Evident ca DA, atat timp cat sunt doar logo/cuvinte si nu uniforme oficiale, la alea chiar iti iei amenda, si inca penala (ajunge la cazier si o sa o ai toata viata)
https://www.google.com/......ps?/search

| Saiko93 a răspuns:

Faci ce simti nevoia... Dupa sa ne spui cum e la bulau laughing Sau cat a fost taxa pentru ideea ta "stralucita"

| Ratonul01 a răspuns:

Doar daca esti politist

| Reyy11 a răspuns:

Da normal ca poți, ai putea sa arestezi si oameni sau sa ii împuști.Din punct de vedere legal nu este dar poti sa o faci daca vreilaughing