| Anafjfj a întrebat:

Pot sa-mi fac suvițe blonde pe saten deschis cu spray-ul L’oreal Paris magic retouch?
O sa se vadă ceva, având in vedere ca el e pentru camuflare rădăcinilor?

2 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Probabil, dar nu se va vedea mare diferență, va fi un blond închis și oricum se duce imediat. Și vopseaua prinde puțin, funcționează, dar clar e mare diferență față de decolorare. Șuvițe singură și cu spray, nu.

| CassiusAlexander a răspuns:

Nu, nu va face nimic. Nu e produsul potrivit.
Dacă vrei șuvițe blonde pe șaten deschis ar fi nevoie de decolorant, unul mai slab, de ex 20 developer și să îl pui pe șuvițele respective. Dar asta e mult mai complicat decât ar fi să faci tot capul blond. Șuvițe făcute acasă eu nu prea am văzut, mai ales să și arate ok. Pentru această operațiune mai degrabă aș merge la salon.