| suntcuriossastii a întrebat:

Pt ce sunt bune uleiurile de par? Pt o creștere mai rapida sunt bune? De ex. Scrieți toate beneficiile va rog

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiurile, mastile si tratamentele de par ajuta la regenerarea si intarirea firului de par, NU la cresterea lui.
Cresterea firului de par este stimulata DOAR hormonal, de hormonii tai, direct inflentati de hrana zilnica pe care o consumi.
Firul de par creste 1-1.5cm/luna si doar hormonal.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru hidratare. Uleiul hidrateaza parul. Cele naturale sunt cele mai bune. Eu le-am folosit pe toate si uleiul de masline e cel mai hidratant. Uleiul de ricin e bun pentru crestere si se da doar la radacina. Ca sa aiba efect uleiurile trebuie tinute minim 3 ore pe par.
Mai exista si uleiuri leave in la diferite firme. Astea au efect temporar, adica iti dai o cantitate mica si il lasi in par, il face mai matasos si nu se electrizeaza.