| Sonia822 a întrebat:

Pt fete: am unghii f lungi, naturale si s-a rupt una jumare/de la jumate. Ce solutie as putea gasi, sa nu se rupa de tot, pentru ca se mareste fisura cu un milimetru pe zi ce trece, daca intra in apa sau se agata in par. Ce sa aplic pe ea sa tina? Rog orice solutie

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Poți folosi superglue. Cu o scobitoare pui câte puțin în fisura respectiva.

8 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

Am vazut pe Youtube o tipa care a pus peste unghia rupta niste bucăţele de la pliculetele de ceai, materialul ala si a dat cu superglue si cu pila sa o faca normală, parca la 5 minute crafts,

https://youtu.be/CcJu5gV_Y1k

asta e video-ul, e chiar prima chestie

| Catrice a răspuns (pentru lilith16):

Nu se folosește superglue pe unghii, ci lipici special rolling on the floor

| lilith16 a răspuns (pentru Catrice):

A da? parea super glue(((((((((((: isi dadea ea seama

| Catrice a răspuns (pentru lilith16):

Și dacă nu?!
Nu vreau să-mi imaginez laughing

| lilith16 a răspuns (pentru Catrice):

Pai scria in video(((:

| Catrice a răspuns (pentru lilith16):

Stai ce?! N-am văzut ce video ai cules de pe net rolling on the floor
Eu ce am văzut cu ceva ani în urma și de curând pe insta din intamplare folosea lipici de unghii...
[Open video...]
Nope, ala e lac transparent.

| lilith16 a răspuns (pentru Catrice):

A, atunci prespun ca suntem chit(((:

| Catrice a răspuns (pentru lilith16):

Presupun.
[Oja, nu superglue rolling on the floor]