| Andreea1095 a întrebat:

Puteți sa îmi recomandați o masca pentru par deteriorat/subțire care chiar funcționează? (Indiferent de preț )

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cel mai bun este uleiul de cocos, de argan, de măsline. Și vedetele astea care sunt pline de bani și își pot face cele mai scumpe tratamente la salon declara ca folosesc astfel de uleiuri. Dacă astea nu te ajuta, atunci nu știu cum îl mai poți repara, ce se găsește in comerț nu da cine știe ce rezultate.
Eu folosesc doar ulei de cocos pentru ca folosesc placa des si nu e ars, nici detrtiorat, nici nu are fire despicate,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai eficientă, mască pentru vârfurile despicate este foarfeca. Ulei de ricin +vitamina a ( pentru regenerare) / ulei de cocos+ ulei de aragn ( sau ulei de jojoba, unt de shea ) pentru hranirea in profunzime a părului. Nici o mască minune nu anulează efectul plăcii in exces, deci ai grijă cât o folosești.

| sweetangels a răspuns:

Gasesti in comert, in general cele pe baza de uleiuri de argan sunt cele mai eficiente, plus ser cu argan pe care il folosesti pe parul uscat (varfuri sa nu ti se ingrase), si bineinteles sa te tunzi regulat.

| Tiopevuz a răspuns:

Masc cu ou, ulei de ricin plus ulei de masline plus ulei de cocos combinte si stai asa o noapte iar dimineata te speli

| StefaniaGeorgiana4 a răspuns:

Ultra doux de la Garnier este foarte buna