| anonim_4396 a întrebat:

Rasul cu lama sau taiatul cu foarfeca face ca parul taias sa creasca mai mare, dar la smulsul cu penseta sau cu ceara raman tot asa firele de par, sa poate chiar le si raresc?

2 răspunsuri:
| Syela a răspuns:

E demostrat ca lama nu face parul sa creasca m-ai mult sau mai des, sunt ogramada de articole pe tema asta. E doar un mit care a fost doborat. De la ceara nu se rareste...singura solutie este laserul, ipl, etc.

http://totb.ro/mitul-lamei-de-ras-sau-de-ce-s-ar-putea-barbieri-femeile/

| Djibouti a răspuns:

Rasul cu lama face parul sa creasca mai repede si sa fie mai des.
Cat despre penseta sau ceara, nu stiu.