| anonim_4396 a întrebat:

Recomandari pentru un ceas, cu pietricele, office casual? Buget 600 lei.

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cine mai arunca bani pe ceasuri in 2019? Geezus... dar sa vedem:
https://www.elefant.ro/......f4e2d623a5
sau auriu cam asa ceva
https://www.elefant.ro/......ab24d7d624

| Paula2018 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu arunc banii pe prostii?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Paula2018):

Pai la ce e util un ceas in 2019, serios? Inteleg daca iti iei unul cu monitorizare a pulsului samd, GPS, harti, da! Insa "ceas cu pietricele" pe care sa arunci 600 RON... nu e ca si cum ai lua ceva serie limitata la 2-300 de bucati care sa stii ca e cu adevarat o investitie si ii va creste valoarea in timp.

| Yurisa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt anumite ceasuri care au un mecanism elvetian, sunt rezistente la apa si sunt fara varsta de aceea si costa atat. Te pot tine si zeci de ani. E un accesoriu timeless laughing pana la urma a dat bani pe ceva util si frumos, nu pe droguri ce Dumnezeu, sunt banii ei laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Yurisa):

Vrei sa zici SUTE de ani. Bunicul meu a primit un ceas in prizonierat la rusi de la un aviator neamtz prin 1945-1946. Doxa. Merge si in ziua de azi. Ce a luat ea e un ceas fashion de duzina la suprapret, cum sunt mai toate spanacurile astea "de firma" cu preturi de cateva sute de lei. Cam la aceiasi bani poti lua o editie limitata care chiar e gindita sa tina zeci de ani: https://www.kickstarter.com/......atic-watch

| Yurisa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E fix problema ei ce face cu banii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Yurisa):

Sigur ca da, dar daca poti sa dai un sfat util, why not? Si mie mi-ar place sa ma intorc in timp vreo 10 ani si sa imi zica cineva sa arunc vreo 2-300 EUR, nu mai mult, in BitCoin. As fi avut doua apartamente de inchiriat in momentul asta.

| Yurisa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

rolling on the floor)) buna asta

| Yurisa a răspuns:

Ah yes, ceasurile de la Guess sunt misto, cu pietricele. Initial am vrut si eu dar m-am oprit la unul de la CK fara pietricele. Sa vad daca mai gasesc
https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-guess_posh-55404.html

| Paula2018 a răspuns (pentru Yurisa):

Am gasit unu de la Guess... raman la ala. https://www.elefant.ro/......35a30b9784

| Yurisa a răspuns (pentru Paula2018):

Arat super dragut! Din ouncul meu de vedere rose-gold, auriu sunt culori pe care le asortez destul de greu. Buna alegere tho laughing